آخرین اخبارافغانستانسیاست

دو تروریست پاکستانی عضو داعش در ننگرهار به حکومت تسلیم شد

دو تروریست وابسته به گروه داعش با پنج عضو خانواده‌شان به نیروهای امنیت ملی کشور در ولایت ننگرهار تسلیم شده‌اند.


دو تروریست وابسته به گروه داعش با پنج عضو خانواده‌شان به نیروهای امنیت ملی کشور در ولایت ننگرهار تسلیم شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری دید، این دو تروریست تسلیم شده،‌ صدیق الله و سجاد الله نام داشته و به گفته مقام‌های محلی در ننگرهار، باشندگان اصلی «اورکزی اجنسی» ایالت خیبرپشتونخوای پاکستان‌اند.
عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به خبرنگاران گفته است که این دو از چهار سال به این‌سو در صفوف تروریستان داعشی در افغانستان جنگیده و اعضای رهبری آنان بودند.
آقای خوگیانی گفت که پنج عضو خانواده این دو تروریست داعشی –سه زن و دو کودک- نیز با آنان به روند صلح پیوسته و تسلیم نیروهای امنیتی شدند.
سجادالله یکی از اعضای تسلیم شده داعش، گفته است که این گروه ترکیب مختلط داشته و در آن تروریستانی از کشورهای همسایه و حتی کشورهای اروپایی نیز شامل‌اند که به گفته وی رهبری در دست جنگجویان خارجی است.
صدیق الله تروریست تسلیم شده داعشی از چگونگی خشونت و شورش‌گری جنگجویان داعش در ساحات زیر اداره آن گروه پرده برداشت.
صدیق الله گفت:«کشتار گوناگون بود، کسی را بالای ماین نشانده منفجر می‌کردیم و کسی را به ضرب گلوله می کشتیم، کسی را با تبر می‌کشتیم، در هرجا قطعه نظامی مشخصی وجود داشت. برای عملیات اداره مشخص وجود داشت. من خودم در ده بالا، اچین و نازیان فعالیت داشتم.»
بر بنیاد معلومات اداره ولایتی ننگرهار، این نخستین‌بار است که افرادی از خطوط رهبری داعش در آن ولایت، یکجا با خانواده‌های‌شان، به دولت تسلیم می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا