آخرین اخباراسلایدشوامنیت و حوادثجهانخبر های مهمعدلی قضاییمنطقه

روسیه: عاملان حمله به مسکو تا پایان‌عمر درتابوت حبس خواهند‌ شد

خبرگزاری دید: آلکسی ملنیکوف، دبیر اجرایی کمیسیون نظارت عمومی روسیه می‌گوید که مجازاتی بسیار سخت در انتظار عاملان حمله تروریستی به سالن کنسرت «کورکوس» در حومه مسکو خواهد بود. آنها تا آخر عمر در محفظه‌ای شبیه به -تابوت- (سلولی با ابعاد ۴ در۶ مترمربع) محبوس خواهند شد. اجازه تماس نخواهند داشت و احتمالاً دیگر هرگز فرزندان‌شان را نخواهند دید.

آلکسی ملنیکوف با اشاره به اینکه مجازات سختی در انتظار عاملان حمله بر سالن کنسرت “کروکوس” مسکو است افزود: آنها تنها قادرند در حالت خمیده و دست به پشت حرکت کنند. اجازه تماس نخواهند داشت و احتمالاً دیگر هرگز فرزندان‌شان را نخواهند دید. حبس ابد وحشت‌آور است و دیده‌ام کسانی را که به حبس ابد محکوم هستند و اکثرشان برای یک مرگ سریع، التماس می‌کنند.

به نقل از مهر؛ در همین حال؛ سرویس نظارت مالی فدرال روسیه روز گذشته (۹ حمل) اعلام کرد این کشور؛ چهار شهروند تاجیک را که هفته گذشته به سالن کنسرت کروکوس در نزدیکی مسکو حمله کردند، به فهرست تروریست‌ها و افراط گرایان اضافه کرده است.

بنا به اعلام سرویس نظارت مالی فدرال روسیه، اسامی دلردجون میرزوایف، شمس الدین فریدنی، سید اکرمی رچابالیزدا و محمد سبیر فیضوف به فهرست افراط گرایان روسیه اضافه شد.

وزارت شرایط اضطراری روسیه امروز اعلام کرد که تا روز گذشته(۹حمل) این حمله تروریستی دست کم ۱۴۳ کشته برجا گذاشته است.

سرویس امنیت فدرال روسیه ۱۱ نفر را به ظن مشارکت در این حمله تروریستی بازداشت کرده است. این مرگبارترین حمله تروریستی است که از اوایل دهه ۲۰۰۰ تاکنون در روسیه رخ می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا