آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

رییس مجلس نمایندگان امریکا خواستار برکناری ترامپ شد

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان امریکا از مایک پنس معاون ترامپ خواست با اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی دونالد ترامپ را از ریاست جمهوری برکنار کند.


به نقل از یورونیوز، خانم پلوسی همچنین تاکید کرد که در این صورت دونالد ترامپ بار دیگر استیضاح خواهد شد. وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که برکناری آقای ترامپ «فوریت بسیار بالایی» دارد.
سخنان رییس مجلس نمایندگان امریکا در حالی بیان می شود که اعضای این مجلس از هر دو حزب در مورد احتمال اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی و یا استیضاح دونالد ترامپ سخن گفته‌اند.
نانسی پلوسی افزود که هر روز از ۱۳ روز باقی مانده از ریاست جمهوری دونالد ترامپ ممکن است تبدیل به «نمایشی از وحشت» شود. او همچنین دونالد ترامپ را خطری «مرگبار» برای شهروندان امریکا و دموکراسی این کشور توصیف کرد.
رییس مجلس نمایندگان ایالات متحده تاکید کرد که در انتظار تصمیم مایک پنس معاون رییس جمهوری و دیگر اعضای کابینه دونالد ترامپ برای برکناری او از قدرت است. وی تهدید کرد که در صورت عدم برکناری رییس جمهور ترامپ مجلس نمایندگان طرح استیضاح او را بار دیگر بررسی و تصویب خواهد کرد.
نانسی پلوسی در بخش دیگری از سخنانش حوادث روز چهارشنبه در واشنگتن را «بزرگترین هدیه» دونالد ترامپ به ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه دانست.
کانگرس امریکا در ساعات اولیه بامداد روز پنجشنبه پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری روز ۱۳عقرب را تایید کرد. نشست مشترک مجلس نمایندگان و مجلس سنا پس از وقفه‌ای چند ساعته که به دنبال حمله گروهی از هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کانگرس ایجاد شد نشست خود را از سر گرفتند.
در جریان اشغال ساختمان کانگرس چهار نفر کشته شدند.
دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ساعت ۱۲ ظهر روز ۲۰ جنوری (اول دلو) به پایان می‌رسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا