آخرین اخباراسلایدشوافغانستانخبر های مهمسیاستصلح

رییس کمیسیون انتخابات تهدید به مرگ شد

حوا علم نورستانی رییس کمیسیون انتخابات می‌گوید که «تیم تقلب» او را تهدید به مرگ کرده است.

حوا علم نورستانی رییس کمیسیون انتخابات می‌گوید که «تیم تقلب» او را تهدید به مرگ کرده است.
به گزارش خبرگزاری دید، حوا علم نورستانی رییس کمیسیون انتخابات در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد: تیم تقلب، بنده را به مرگ تهديد می‌کند و واضح اخطار می‌دهد اگر اندکی هم نتيجه انتخابات به ضرر ما اعلان شود باورداشته باش که برای چندين دقيقه اندکى هم فرصت زندگی را نخواهد داشتی، ولی من زن مظلوم و بى‌دفاع افغان با همان سوگند که با خدا و هموطنان عزيز خود ياد کردم قسم می‌خورم اگر به قيمت جان و خونم تمام شود فرهنگ شوم تقلب را از پروسه انتخابات گم می‌کنم و در اين زمينه از هيچ طوفانی هراس ندارم چون قوت من در قدم نخست خدا و در دوم مردم عزيزم است.
نورستانی اظهار داشت: اگر ضرورت شد و تهديد کردن ادامه پيدا کرد به مردم خود وعده می‌دهم که هر يک از عاملين آن را به شما معرفی می‌کنم .
در همین حال وی می‌گوید: بعد از فيصله کميسون انتخابات در رابطه به آرای بدون بايومتريک و تقلبى يک تيم پيشتاز در تقلب از جهت‌های مختلف بالای کميسیون فشار آورد که آرای تقلبی را وارد سيستم و ديتاسنتر نمايد، ولی تقلبکاران جواب منفى دريافت کردند.
رییس کمیسیون انتخابات افزود: گروه تقلب عليه کميسیون گزينه دوم را استفاده کرد و تمام ديتا سنتر نتايج انتخاباتى را توسط هکرهای مسلکي مسدود ساخت، کميسون انتخابات در زودترین فرصت به اين مشکل رسيدگی نموده و مشکل پيش آمده را در مدت بسيار کم به شکل اساسی حل کرد، اجازه نداد که تقلب کاران به نتيجه مطلوب خود دست پيدا کنند.
حوا علم نورستانی اظهار داشت: تيم پيشتاز تقلب از تمامى گزينه‌ها استفاده کرد گاهی پيشنهاد هنگفت مالی کرد، گاهى هک کردن سيستم، گاهى واسطه زور و زر و ديگر کارها را انجام داد، ولی موفق نشد چون کميسون با تعهد ملی خود تمام راه‌های استفاده جویی را بر روی اين‌ها بسته کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا