آخرین اخبارافغانستانسیاست

زمینه برای بازگشت جنرال دوستم زیاد است، ولی باید دادستانی تصمیم بگیرد

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور امروز یکشنبه ( ۲۴ سرطان) در یک نشست خبری در ارگ، گفت که زمینه برای برگشت جنرال دوستم، به کشور فراوان است، ولی قضیه دوستم یک مسئله حقوقی است که در این زمینه باید دادستانی کل تصمیم بگیرد.محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور امروز یکشنبه ( ۲۴ سرطان) در یک نشست خبری در ارگ، گفت که زمینه برای برگشت جنرال دوستم، به کشور فراوان است، ولی قضیه دوستم یک مسئله حقوقی است که در این زمینه باید دادستانی کل تصمیم بگیرد.
به گزارش خبرگزاری دید، جنرال دوستم متهم به آزار جنسی احمد ایشچی است و مدت‌هاست که در نوعی تبعید در ترکیه به سر می‌برد و گفته می‌شود دولت اجازه بازگشت او به کشور را نمی‌دهد.
بیش از یک سال می‌شود که جنرال دوستم در ترکیه به سر می‌برد و تاکنون نتوانسته به کشور بازگردد، ولی هرازگاهی آوازه‌هایی از برگشت او به نشر می‌رسد.
در چند روز گذشته، منابعی در ارگ خبر داده بودند که آقای دوستم طبق توافق، دوشنبه آینده (فردا) به کشور بازمی گردد؛ اما این خبر از سوی دفتر آقای دوستم رد و اعلام شد که هنوز دوطرف در این زمینه مشغول رایزنی‌اند و توافق مشخصی به دست نیامده است.
گفتنی است که کمتر از یک سال دیگر به پایان کار حکومت وحدت ملی مانده و معلوم نیست که اگر جنرال دوستم برگردد چه نقشی را این مدت ایفا خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا