آخرین اخبارافغانستانسیاست

ظاهر اغبر جزئیات فرار اشرف غنی را فاش ساخت

ظاهر اغبر سفیر افغانستان در تاجیکستان به تازگی جزئیات فرار اشرف غنی را از کشور فاش ساخته است. او گفته که هیچ معاون غنی از برنامه فرار او نمی‌دانستند، اشرف غنی از مردم کشورش دزدید و فرار کرد.


محمد ظاهر اغبر سفیر افغانستان در تاجیکستان گفت: اشرف غنی رییس جمهور سابق افغانستان نه تنها از کشور فرار کرد بلکه همکارانش را به دست سرنوشت سپرد و پول هنگفتی را نیز با خود برد و از مردم دزدی کرد.
وی در ادامه گفت: «هیچ یک از معاونان غنی نمی‌دانستند که رییس جمهور برنامه فرار از کشور را دارد. به گفته وزیر دفاع دولت اشرف غنی که خودم شخصاً با او صحبت کردم، یکی از مشاوران غنی با وزارت دفاع تماس می‌گیرد و می‌گوید که اشرف غنی ساعت ۱۶ برای نشست در آنجا خواهد بود».
وی افزود: آنها آماده شدند و منتظر اشرف غنی بودند اما در آن ساعت سه هواپیما که غنی و خانواده‌اش در آنها بودند از میدان هوایی کابل به پرواز درآمدند.
محمد ظاهر اغبر در بخش دیگری از سخنانش گفت: طالبان قصد دارد احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت در پنجشیر را به قتل برساند و با نمایندگان این مقاومت مذاکره نخواهد کرد.
وی افزود: طالبان هرگز با نمایندگان مقاومت در پنجشیر مذاکره نخواهد کرد. شبه‌نظامیان طالبان سیاستمدار نیستند بلکه تروریست‌هایی هستند که از سه سال پیش در بسیاری از کشورها در فهرست سازمان‌های ممنوعه قرار دارند.
سفیر افغانستان در تاجیکستان تصریح کرد: آنها گستاخ و خشونت‌طلب هستند و هدفشان به زانو درآوردن کل افغانستان است. آنها با هیچ یک از شروط مذاکرات دوحه موافق نیستند. هدف آنها کشتن رهبران مقاومت به ویژه احمد مسعود است.
اشرف غنی در ۱۵ آگست ۲۰۲۱ در حالی که نیروهای طالبان در ورودی دروازه‌های کابل بودند میدان هوایی کابل را به مقصد نامعلوم ترک کرد و از افغانستان گریخت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا