آخرین اخباراسلایدشوافغانستانخبر های مهمروند صلحسیاست

عبدالله در دیدار با خلیلزاد سطح خشونت‌ها را نپذیرفتنی خواند

داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی در دیدار با زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان گفته است که سطح خشونت‌ها برای مردم افغانستان پذیرفتنی نیست.

به گزارش خبرگزاری دید، در خبرنامه‌ای که از سوی شورای عالی مصالحه‌ ملی به نشر رسیده، آمده است که این دیدار صبح امروز سه‌شنبه( ۱۶ جدی) در قصر سپیدار صورت گرفته است. راس ویلسون، سفیر امریکا در کابل و اسکات میلر فرمانده نیروهای حمایت قاطع در افغانستان نیز در آن حضور داشته‌اند.
عبدالله عبدالله در این دیدار از همکاری‌ها و حمایت‌های همیشگی امریکا از تلاش‌های صلح افغانستان ابراز قدردانی کرده و گفته است که دور دوم مذاکرات میان دوطرف آغاز می‌شود و هیئت مذاکره‌کننده‌ دولت با حمایت قاطع نظام به قطر رفته است.

آقای عبدالله گفته است که افغانستان برای دست‌یافتن به صلح متعهد است و تلاش می‌کند که از فرصت ایجادشده برای دست‌یابی به صلح دایمی و ثبات در کشور استفاده کند.
او همچنان افزایش خشونت‌ها و قتل‌های هدفمند را غیرقابل قبول خوانده و بر آتش‌بس دایمی برای دست‌یافتن به صلح پایدار تأکید کرده است.
زلمی خلیلزاد گفته است که طرف‌ها باید از فرصت به‌میان‌آمده بیشترین استفاده را برای دست‌یافتن به صلح دایمی و قطع جنگ کنند. او همچنان افزایش خشونت‌ها را غیرقابل قبول دانسته و بر کاهش قابل ملاحظه‌ خشونت‌ها تأکید کرده است.
آقای خلیلزاد همچنان با ابراز خرسندی از پایان دور نخست مذاکرات بین‌الافغانی و آغاز دور دوم این مذاکرات، بر دوام حمایت امریکا از تلاش‌های صلح افغانستان تأکید کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا