آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

عمران خان در دیدار با متقی وعده تسهیلات در تجارت میان دو کشور داد

خبرگزاری دید: نخست‌وزیر پاکستان در دیدار با هیئت طالبان به رهبری امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه، وعده فراهم‌کردن تسهیلات بیشتر تجاری میان دو کشور را داده‌ است.


هیئت طالبان به رهبری مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طا-لبان در اسلام‌آباد روز جمعه (۲۱ عقرب) با عمران خان دیدار کرده‌است.
عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه طا-لبان در توییتی نوشته است که متقی در این دیدار از عمران خان خواسته‌ تا تسهیلات بیشتر را در تورخم و چمن و ترانزیت اموال تجاری افغانستان از طریق بنادر پاکستان فراهم کند.
به نوشته بلخی، عمران خان وعده سپرده که تسهیلات چشم‌گیری در ترانزیت اموال تجاری افغانستان از طریق پاکستان فراهم خواهد شد و همچنین به گندم کمک‌شده از جانب هند اجازه داده خواهد شد تا از طریق بندر «واگه» به افغانستان انتقال یابد.
عمران خان در مورد صدور ویزا نیز وعده فراهم‎کردن تسهیلات بیشتر را داده و از تلاش‌های خود مبنی بر زمینه‌سازی برای تداوم «مساعدت‌های بشردوستانه، حل مشکلات موجود سیاسی افغانستان در سطح بین‌المللی و جلب کمک‌های بشردوستانه اطمینان داده است».
هیئت طا-لبان در یک سفر سه روزه در اسلام‌آباد با شاه‌محمود قریشی؛ وزیر خارجه پاکستان نیز دیدار و در مورد رشد تجارت میان دوطرف گفت‌وگو کرده‌است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا