آخرین اخبارافغانستاناقتصاد و توسعه

قرارداد احداث یک بخش از میدان هوایی ننگرهار امضا شد

قرارداد ساخت بخش نخست میدان هوایی ننگرهار به ارزش بیش از ۷۹ میلیون دالر میان اداره هوانوردی ملکی و شرکت یک شرکت خصوصی امضا شده است.

قرارداد ساخت بخش نخست میدان هوایی ننگرهار به ارزش بیش از ۷۹ میلیون دالر میان اداره هوانوردی ملکی و شرکت یک شرکت خصوصی امضا شده است.
به گزارش خبرگزاری دید، اداره هوانوردی ملکی اعلام کرد که قرارداد بخش اول ساخت میدان هوایی ننگرهار به ارزش ۷۹.۹ میلیون افغانی امضا شده است و کار عملی آن به زودی آغاز می‌شود.
طبق اعلام این اداره، بخش اول میدان هوایی ننگرهار شامل ساخت دیوار احاطه، برج‌های امنیتی و «فینس» می‌شود و با شرکت «افغان گلوبل اپریشن» قرارداد شده است.
محمدقاسم وفایی‌زاده رییس اداره هوانوردی ملکی هنگام امضای این قرداد گفته است که میدان هوایی ننگرهار به عنوان بدیل میدان هوایی حامد کرزی در شرایط «اضطرار و حالات جوی نامناسب در کابل» برای وصل کردن ولایت‌های شرقی اهمیت زیاد دارد.
به گفته او، با تکمیل کار ساخت میدان هوایی ننگرهار، زمینه صدور تولیدات زراعتی ولایت‌های شرقی به بازارهای منطقه و جهان فراهم می‌شود.
اداره هوانوردی ملکی امروز یک‌شنبه(۱۱ جوزا)، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در دیزاین «ترمینل میدان هوایی ننگرهار ترکیبی از مهندسی مدرن و محلی به کار برده می‌شود تا فرهنگ ساختمانی کشور در آن انعکاس بیابد».
این اداره تأکید کرده است که کار ساخت میدان‌ هوایی ننگرهار در چند روز آینده به صورت عملی آغاز خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا