آخرین اخباراجتماعافغانستان

مردم جوزجان خواستار مجازات تروریستان داعشی هستند

پس از گذشت چند روز از تسلیم شدن افراد و برخی فرماندهان گروه تروریستی داعش به دولت در جوزجان، صدها باشنده جوزجان می‌گویند که این افراد جنایت کار هستند و باید مجازات شوند.پس از گذشت چند روز از تسلیم شدن افراد و برخی فرماندهان گروه تروریستی داعش به دولت در جوزجان، صدها باشنده جوزجان می‌گویند که این افراد جنایت کار هستند و باید مجازات شوند.
باشنده‌گان جوزجان تهدید کرده‌اند که اگر این افراد مجازات نشوند خود را آتش خواهند زد.
به گزارش خبرگزاری دید، معترضان ولسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه می‌گویند، افرادی که به صلح پیوسته‌اند «به نزدیکان آنان تجاوز جنسی کرده، شماری را سربریده‌اند و شماری را هم آتش زده‌اند.»
حلیمه و نورمحمد دو باشنده جوزجان می‌گویند:« این افراد از تجاوز به کودکان هم دریغ نکرده‌اند و باید مجازات شوند.»
در همین حال، لطف‌الله عزیزی والی جوزجان با تأیید جنایت‌های گروه داعش در ولسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه، می‌گوید که بیش از ۱۴۰ شکایت باشنده‌گان این ولسوالی‌ها را رسماً به امنیت ملی فرستاده‌اند و مجرمان مطابق قانون مجازات می‌شوند.
سلام وطندار به نقل از برخی منابع گزارش داده که هیئتی از کابل برای بازجویی از افراد داعشی پیوسته به صلح به جوزجان رفته است.
به گفتۀ مسئولان محلی ولسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه، در دو سال گذشته گروه داعش در این ولسوالی‌ها دست به آزار و اذیت جنسی علیه زنان و کودکان، اختطاف، قتل‌های زنجیره‌یی و غارت اموال مردم زده است و حتا شماری از خانواده‌ها هم‌اکنون به دنبال اجساد خانواده‌های‌شان می‌‌گردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا