اسلایدشوجهانسیاست

هشدار«اولاند» در مورد خروج فرانسه از اتحادیه اروپا

فرانسوا اولاند، رییس‌جمهور فرانسه شامگاه شنبه در مورد خروج کشورش از اتحادیه اروپا هشدار داد و گفت، کنارگذاشتن«یورو» و برگشت دوباره به فرانک (واحد قبلی پول فرانسه) به قدرت خرید مردم آسیب جدی وارد می‌کند.
به نقل از ایرنا، فرانسوا اولاند که در ۶۰اُمین سالگرد تاسیس اتحادیه اروپا در رُم (پایتخت ایتالیا) سخن می‌گفت اشاره کرد که برخی می‌خواهند از اتحادیه خارج شوند، آن‌ها را به حال خودشان رها کنید تا به ملت فرانسه ثابت کنند که ما در صورت تنهایی، وضعیت بهتری خواهیم داشت.
اولاند در بیانیه‌ای که دفتر ریاست جمهوری فرانسه منتشر کرد، تاکید کرد: هرگز نخواهند توانست این امر را برای مردم فرانسه ثابت کنند، چرا که بازگشت به واحد پیشین پول فرانسه منجر به کاهش ارز و آسیب جدی به قدرت خرید مردم می‌شود، از سوی دیگر، بسته‌شدن مرزهای فرانسه موجب خواهد شد تا افراد زیادی، شغل خود را از دست بدهند.
همچنین«فرانسوا فیلرو» رییس بانک مرکزی فرانسه که خود یکی از دست‌اندرکاران سیاست بانک مرکزی اروپا است، نسبت به عواقب منفی خروج فرانسه از منطقه«یورو» هشدار داد و در گفت‌و‌گو با روزنامه’وست فرانس’ افزود: خروج از منطقه«یورو» و کاهش ۲۰ درصدی ارزش واحد پولی فرانسه به معنای آن است که هزینه کالاهای وارداتی به همان نسبت افزایش خواهد یافت.
اظهارات مقام‌های دولت فرانسه هم‌زمان با آن صورت می‌گیرد که نتایج نظرسنجی اخیر نشان از افزایش محبوبیت جریان راست افراطی در انتخابات آینده فرانسه دارد؛ جریانی که رویکردی موافق خروج فرانسه از اتحادیه اروپایی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا