آخرین اخباراسلایدشوایرانجهانسیاست

واکنش ظریف به اظهارات وزیر خارجه امریکا

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در واکنش به اظهارات اخیر مقامات امریکایی از اعتراضات در ایران، اعلام حمایت آنان را دروغی شرم‌آور خواند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در واکنش به اظهارات اخیر مقامات امریکایی از اعتراضات در ایران، اعلام حمایت آنان را دروغی شرم‌آور خواند.
به نقل از فارس، وزیر امور خارجه ایران اعلام حمایت مقامات امریکایی از «مردم ایران» را دروغی شرم آور خواند و گفت: پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات «مداخله جویانه» و «فریبکارانه کاخ سفید و وزیر امور خارجه آمریکا» و برخی دولت‌های اروپایی در خصوص ناآرامی‌های اخیر در برخی شهرهای ایران اظهار داشت: اعتراض قانونمند حق مردم است که در قانون اساسی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و «حمایت مزورانه رژیم‌هایی» که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته‌های غیرمشروع و ضد قانونی آن‌ها از طریق تحمیل فشار اقتصادی – حتی در حوزه غذا و دارو – بر شهروندان ایرانی اعلام کرده‌اند، ندارد.
وزیر امور خارجه ایران اعلام حمایت مقامات امریکایی از «مردم ایران» را دروغی شرم آور خواند و افزود: رژیمی که با اعمال تروریزم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود، هیچگاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد.
اخیراً مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا درباره برخی اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران در توییتر نوشت، امریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آن‌ها حمایت می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا