آخرین اخبارسیاستمنطقه

وزارت داخله ایران: فقط اداره اتباع مرجع رسیدگی به امور مهاجرین است

اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران شایعات مطرح شده در صفحات اجتماعی مبنی بر ادعای برخی افراد به عنوان نماینده مهاجرین را رد و تاکید کرد؛ مرجع رسیدگی به امور مهاجرین صرفاً اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله و دستگاه ها و سازمانهای ذیربط می‌باشد.


به نقل از فارس، متن کامل اطلاعیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی بدین شرح است: با توجه به تحولات اخیر افغانستان به تازگی گزارش‌هایی در صفحات اجتماعی مربوط به مهاجرین افغانستانی در جمهوری اسلامی ایران منتشر شده که برخی افراد سودجو خود را به عنوان نماینده مهاجرین، آن هم از طرف مراجع دولتی یا دفتر نمایندگی سازمان ملل معرفی نمودند که این موضوع، سبب برخی سوءتفاهم‌ها و نگرانی‌ها گردیده است.
بدین وسیله، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران خطاب به مهاجرین افغانستانی اعلام می‌کند؛ مرجع رسمی و قانونی رسیدگی به امور مهاجرین، صرفاً اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله و دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط می‌باشند و غیر از این هیچ مرجعی وجاهت قانونی ندارد.

بر این اساس، اتباع و مهاجرین خارجی، کلیه اخبار و اطلاعات را از طریق سایت bafia.ir دنبال نمایند و ضمناً رسیدگی به مشکلات و امور مربوطه خود را از طریق ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایات سراسر کشور و همچنین دفاتر امور خدمات اشتغال و اقامت اتباع خارجی خدماتی پیگیری نمایند، تا مورد سوءاستفاده برخی افراد فرصت‌طلب قرار نگیرند.
در این اواخر نظام‌الدین قیصاری از افراد فراری از افغانستان در ایران، با نشر مطالبی در صفحه فیسبوک خود مدعی نمایندگی از مهاجرین با مجوز ادارات ایرانی شده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا