آخرین اخبارسیاستمنطقه

وزیر داخله ایران: اقدامات مربوط به حق‌آبه هلمند عملیاتی نشده است

خبرگزاری دید: وزیر داخله ایران می‌گوید که اقدامات مربوط به حقابه این کشور از رود هلمند تاکنون عملیاتی نشده است.

وزیر داخله ایران: اقدامات مربوط به حق‌آبه هلمند عملیاتی نشده است

احمد وحیدی وزیر داخله ایران گفت: مسائل مرزی ما با افغانستان معمولاً پس از ارجاع به مرکز امنیت افغانستان و کسانی که در کابل مسئولیت بر عهده‌شان است، حل و فصل می‌شود.
وحیدی درباره مذاکرات ایران با طا-لبان برای امنیت مرزهای مشترک‌ با افغانستان بیان کرد: بعضی از مرزبانانی که آن طرف مرزها قرار دارند، به دلیل عدم توجیه و آشنا نبودن با مسائل حقوقی و مرزی یک عکس‌العمل‌ها و حرکت‌هایی نشان می‌دهند که بیشترشان ناشی از توجیه نبودن است.
وی ادامه داد: این موارد معمولاً هنگامی که ارجاع می‌شود به مرکز امنیت افغانستان و کسانی که در کابل مسئولیت بر عهده‌شان است، حل و فصل می‌شود. بعضاً مواردی بوده است اما مسئله جدی در این خصوص نداشته‌ایم.
وحیدی تاکید کرد: به خاطر عدم برداشت صحیح از مسائل مرزی گاهی مرزبانان آن طرف کاری می‌کنند که تذکر به آن‌ها داده می‌شود و اقداماتشان اصلاح می‌شود.
وزیر داخله ایران درباره آخرین وضعیت حق‌آبه هیرمند اظهار داشت: حق‌آبه هیرمند یک حق قانونی و حقوقی برای ایران است. نماینده ریاست‌ جمهوری با طا-لبان در این زمینه صحبت‌هایی کرده‌اند، قول‌هایی داده شده است که هنوز عملیاتی نشده و امیدواریم به زودی عملیاتی شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا