آخرین اخباراجتماعچینسیاست

ویروس کرونا؛ مرز کشور با چین و تاجیکستان بسته شد

مسئولان محلی در بدخشان می‌گویند که به دلیل جلوگیری از شیوع یروس کرونا در این ولایت که با چین مرز مشترک دارد، مرز با چین و تاجیکستان بسته شده است.

مسئولان محلی در بدخشان می‌گویند که به دلیل جلوگیری از شیوع یروس کرونا در این ولایت که با چین مرز مشترک دارد، مرز با چین و تاجیکستان بسته شده است.
به گزارش خبرگزاری دید، داکتر نور خاوری رییس صحت عامه بدخشان امروز چهارشنبه (۱۶ دلو) به صدای امریکا گفت که پنج مرز با چین و تاجیکستان در ولسوالی‌های اشکاشم، شغنان، نُسی، خواهان و مایمی بسته شده است.
داکتر خاوری افزود: «ما یک تیم صحی را در مرزها موظف کردیم اگر احیاناً کسی وارد بدخشان می‌شود، از طرف تیم‌ها بررسی و نظارت شوند که خدای ناخواسته کدام واقعۀ به بدخشان نیاید».
رییس صحت عامه بدخشان افزود که اگر واقعۀ مثبت تثبیت شود، برای تداوی آن تدابیر جدی گرفته شده است.
همچنان به گفتۀ وی، برنامه‌های آگاهی‌دهی در تمام مراکز صحی جریان دارد و برعلاوۀ آن با هماهنگی ریاست‌های معارف، ارشاد، حج و اوقاف و اطلاعات و فرهنگ، برنامه‌های آگاهی‌دهی در مساجد بدخشان جریان دارد.
پیش از این ریاست صحت عامه ولایت کندز نیز از آمادگی‌ها برای جلوگیری شیوع ویروس کرونا در مرز این ولایت با تاجیکستان خبر داده بود.
وزارت صحت عامه، شفاخانه‌های ویژه را برای رسیدگی به وضعیت بیماران احتمالی حامل این ویروس در کابل و ولایات آماده کرده است.
همچنان این وزارت از سفارت چین در کابل خواسته است که برای جلوگیری از شیوع ویروس، به نمایندگان شرکت‌های تجارتی و افغان‌هایی که در چین به سر می‌برند، اجازه سفر به افغانستان داده نشود.
ویروس کرونا تاکنون جان ۴۹۰ نفر را در چین گرفته و شمار مبتلایان به این ویروس در آن کشور به ۲۴ هزار و ۳۲۴ نفر رسیده است.
شهر ووهان چین مرکز شیوع این ویروس گفته شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا