آخرین اخباراسلایدشوپاکستانجهانخبر های مهم

پاکستان، ۶۰ جت جنگنده پیشرفتهJF-17 را به آذربایجان می فروشد

خبرگزاری دید: جمهوری آذربایجان در حال مذاکره با کشور پاکستان برای خرید تعدادی از جت‌های جنگنده از نسل چهارم -جِی‌اِف-۱۷-مجهز به سامانه‌های راداری و تسلیحاتی پیشرفته در قرارداد بی‌سابقه‌ای به ارزش ۱.۵ میلیارد یورو است. این معامله بزرگترین قرارداد صادراتی صنعتی نظامی پاکستان خواهد بود.

بر اساس گزارش‌های -سندیکای عملیات هوایی- به نقل از منابعی در اسلام آباد، این هواپیمای جدید جایگزین ناوگان فعلی آذربایجان متشکل از جنگنده های میگ-۲۹ روسی خواهد شد.

وبسایت دیفینس بلاگ ضمن انتشار این خبر، از برتری‌های جنگنده‌های JF-17 و توانمندی‌های نهفته آن نوشت که با هواپیماهای فعلی منطقه مانند میگ-۲۹ و سوخو-۲۵ روسی برابری می‌کند.

علاوه بر این، گفته می‌شود که این مدل از جنگنده‌های پاکستانی توانایی مقابله با سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ را دارند.

این معامله بزرگترین قرارداد صادراتی صنعتی نظامی پاکستان خواهد بود. این قرارداد، به غیر از این جنگنده‌ها، فروش مهمات و آموزش پیلوت‌های آذربایجانی را نیز شامل می شود.

پیشرفته‌ترین مدل جنگنده‌های -جِی‌اِف۱۷- قابلیت حمل ۸ موشک از انواع مختلف را دارند و از رادارهای مدرن و سیستم‌های جنگ الکترونیک (جنگال) برخوردار است.

بر اساس داده‌های عمومی موجود،‌ قیمت این هواپیما ۲۳ میلیون یورو است که با احتساب ۱.۵ میلیارد یورو از مبلغ کل معامله، آذربایجان  تقریباً ۶۰ جت JF-17C Block III را خریداری می‌کند و قرار است تمام قوای هواپیماهای نظامی خود را نوسازی کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا