آخرین اخبارافغانستانسیاست

پرونده نظام‌الدین قیصاری راهی دادستانی کل شده است


سخنگوی وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که نظام‌الدین قیصاری نماینده ویژه جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری پس از بازداشت و انتقال به کابل، به دادستانی کل معرفی شده است.
به گزارش خبرگزاری دید، محمد رادمنش در صحبت با رسانه‌ها گفته که در کنار آقای قیصاری، سه فرمانده محلی دیگر نیز بازداشت و به دادستانی معرفی شده‌اند.
آقای رادمنش افزوده که نظام‌الدین قیصاری از ولایت فاریاب،‌ رحیم‌الله از ولایت ارزگان، داوود مبارز از ولایت فراه و نادرشاه از ولایت بدخشان پس از بازداشت و انتقال به کابل به دادستانی کل معرفی شده‌اند.
وی افزوده: قیصاری هم از طریق نهادهای عدلی و قضایی نسبت به سوال‌هایی که در موردش وجود دارد مورد پرسش قرار خواهد گرفت، شورای نظامی ولایت فاریاب درباره‌شان تصمیم گرفتند و توسط یک نامه به نهادهای عدلی و قضایی آورده شدند.
دادستانی کل تاکنون در این باره چیزی نگفته است.
نظام‌الدین قیصاری سه روز پیش (دوشنبه ۱۱ سرطان) زمانی که به یک نشست امنیتی در شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب دعوت شده بود، دستگیر و به کابل انتقال داده شد.
بازداشت آقای قیصاری با موجی از اعتراض‌ها روبرو شده است و تظاهرات گسترده مردمی در ولایت‌های فاریاب، جوزجان و تخار راه‌اندازی شده است.
معترضان، دستگیری آقای قیصاری را دسیسه خوانده و خواهان رهایی بدون قید و شرط وی شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا