آخرین اخبارجهانخبر های مهمسیاست

کارمندان سفارت امریکا در کابل کاهش می‌یابد

یک رسانه امریکایی که به یادداشت‌های داخلی سفارت امریکا در کابل دسترسی پیدا کرده، گزارش داده که وزارت خارجه این کشور در حال بررسی طرح کاهش کارمندان سفارتش در کابل است.

یک رسانه امریکایی که به یادداشت‌های داخلی سفارت امریکا در کابل دسترسی پیدا کرده، گزارش داده که وزارت خارجه این کشور در حال بررسی طرح کاهش کارمندان سفارتش در کابل است.
به نقل از یورونیوز، این گزارش می‌افزاید که سفارت امریکا در کابل بزرگتر از هر سفارت این کشور در پایتخت‌های جهان است.
در این یادداشت‌ها آمده است،« حضور ما در کابل در جریان سال‌ها، به شکل غیرمعمولی گسترش یافته است. این ماموریت در سطح جهان بزرگ‌ترین است و بزرگ‌تر از آن است که باید باشد (دو برابر بزرگ‌تر از سایر سفارتخانه‌های بزرگ و ۳۵ درصد بزرگ‌تر از سفارت امریکا در بغداد).»
سفارت امریکا در کابل نسبت به این یادداشت‌ها ابراز نظری نکرده است. اما یک مقام وزارت خارجه به ان‌پی‌آر گفته است که مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا به کاهش کارمندان سفارت کابل اصرار دارد.
تعداد دقیق کارمندان سفارت امریکا در کابل معلوم نیست، ولی به شمول کارمندان امریکایی و محلی این سفارت و نیز کارمندان قراردادی، تعداد مجموعی آن‌ها به هزاران نفر می‌رسد.
حدود چهار سال پیش، گسترش این سفارت‌خانه حدود ۸۰۰ میلیون دالر برای امریکا هزینه برداشت.
برنامه‌ریزی برای کوچک کردن سفارت امریکا در کابل در حالی انجام می‌شود که گزارش‌ها راجع به احتمال کاهش حضور نظامی امریکا در افغانستان نیز منتشر شده است.
مقامات امریکایی گفته‌اند که با توجه به چگونگی پیشرفت مذاکرات صلح با طالبان، روی کاهش و یا خروج سربازان امریکایی از افغانستان تصمیم خواهند گرفت.
ولی پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع امریکا روز گذشته اعلام کرد که هر گونه تصمیم در این رابطه، در هماهنگی با سایر اعضای ناتو اتخاذ خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا