آخرین اخبارافغانستاناقتصاد و توسعه

کار ساخت بیش از ۴۵۰۰ سردخانه محصولات زراعتی و میوه در کشور آغاز شد

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در «هفته زراعت»، کار ساخت چهار هزار و ۵۰۸ ذخیره‌گاه کچالو، پیاز، کشمش‌خانه و هم‌چنین توزیع دستگاه‌های آفتابی خشک‌کننده میوه‌جات و سبزیجات تازه را در ۳۴ ولایت کشور آغاز کرد.


به گزارش خبرگزاری دید، اکبر رستمی رییس اطلاعات و سخنگوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، می‌گوید که این ساختمان‌های جدید از طریق پروژه مدیریت محصولات زراعتی با هزینه یک میلیارد و ۳۸۳ میلیون افغانی از بودجه وزارت زراعت، در سراسر کشور ساخته می‌شود.


آقای رستمی می‌افزاید که شصت درصد هزینه ساخت این ذخیره‌گاه‌ها و توزیع دستگاه‌های آفتابی خشک‌کننده محصولات تازه زراعتی، توسط وزارت زراعت و چهل درصد دیگر آن توسط مستفیدشوندگان این پروژه‌ها تامین می‌شود.
رییس اطلاعات و سخنگوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، گفت که هدف از ساخت ذخیره‌گاه‌های جدید کچالو، پیاز، کشمش‌خانه و توزیع دستگاه‌های خشک‌کننده میوه‌جات و سبزیجات تازه، مدیریت، کاهش واردات، افزایش صادرات و پروسس بهتر محصولات زراعتی است.


اکبر رستمی می‌گوید که ساخت این ساختمان‌های جدید باعث می‌شود تا واردات کاهش و صادرات افزایش یافته و هم‌چنین از فاسد شدن محصولات اضافی زراعتی جلوگیری شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا