آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

گسترش اعتراضات در اروپا؛ واسکت‌زردها در ایتالیا به خیابان ریختند

شهر روم در ایتالیا روز شنبه صحنه تظاهرات هزاران نفر از معترضانی بود که برای اعتراض به سیاست‌های ضدمهاجرتی دولت این کشور به خیابان آمدند.


شهر روم در ایتالیا روز شنبه صحنه تظاهرات هزاران نفر از معترضانی بود که برای اعتراض به سیاست‌های ضدمهاجرتی دولت این کشور به خیابان آمدند.
هزاران نفر روز شنبه در شهر روم در اعتراض به قوانین ضدمهاجرتی جدید ایتالیا تظاهرات کردند.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، تظاهرات‌کنندگان پرچم‌هایی در دست داشتند که روی آنها شعارهایی در حمایت از حقوق مهاجران نوشته شده بود.
«کان براهیما» یکی از معترضان گفته است که «قانون جدید باعث می‌شود فقط عده آدم‌هایی که بدون اسناد مهاجرتی به ایتالیا می‌آیند زیاد شود و به اجبار مهاجران (غیرقانونی) را به زیرزمین می‌فرستد.
معترضی دیگر به نام «تونی اسکارداماگلیا» گفت: «هنوز داریم دیوارها و سدهای بیشتری می‌سازیم.»
او گفت که قوانین ضدمهاجرتی که ماه گذشته تصویب شد تنها باعث ازدیاد مشکلات خواهد شد.
پارلمان ایتالیا ماه گذشته با اکثریت آرا لایحه دولت این کشور را که هدف از آن سخت‌گیری بیشتری در زمینه مهاجرت و تسهیل اخراج مهاجران است به تصویب رساند.
این لایحه را دولت ایتلافی راست‌گرای ایتالیا پیشنهاد داده بود که اپریل ۲۰۱۸ قدرت را در این کشور به دست گرفت.
«جوزپه کونته» نخست وزیر و «متئو سالوینی» وزیر کشور ایتالیا تصویب این لایحه را گامی مهم در تغییر سیاست‌های مهاجرتی ایتالیا دانستند.
گروه حقوق بشری Project Rights در بیانیه‌ای در ارتباط با قوانین ضدمهاجرتی جدید در ایتالیا گفت: «ما اول از همه، دو سال قبل کسانی که جان صدها هزار نفر در دریا را نجات می‌دهند را مصداق جرم تعریف کردیم. حالا هم داریم بنادر و قایق‌هایمان را به روی قایق‌هایی که از دریا جان به در برده‌اند می‌بندیم.»
در این بیانیه آمده است: «امروز ما با حکم سالوینی محافظت از انسان‌ها را کنار گذاشته‌ و باعث شده‌ایم شمار زیادی از انسان‌ها مخفی شوند.»
لایحه جدید دولت ایتالیا قانونی را که به «اقامت بشردوستانه» معروف شده بود، هم لغو کرد. در این قانون تصریح شده بود پناه‌جویان می‌توانند به مدت دو سال به صورت قانونی در این کشور زندگی کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا