آخرین اخباراسلایدشوجنگجهانحقوق بشرخبر های مهمکودکانمنطقه

یونیسف: اسرائیل ۱۳ هزار کودک را در جنگ غزه کشته است

خبرگزاری دید: صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در گزارش جدید خود درباره وضعیت کودکان غزه در سایه تداوم تجاوزات صهیونیست‌ها اعلام کرد که در طول بیش از ۵ ماه جنگ مداوم اسرائیل در نوار غزه، بیش از ۱۳ هزار کودک جان خود را از دست داده و هزاران کودک دیگر هم زخمی شده‌اند.

به نقل از تسنیم؛ “کاترین راسل” مدیر اجرایی یونیسف در گفت‌وگو با شبکه سی بی اس آمریکا گفت که این میزان مرگ و میری که طی چند ماه در غزه شاهد آن بودیم، در هیچ درگیری دیگری در هیچ کجای جهان تاکنون اتفاق نیفتاده است.

وی افزود؛ بسیاری از کودکان غزه از کم‌خونی شدید و سوء تغذیه حاد رنج می‌برند و حتی دیگر انرژی برای گریه کردن هم ندارند. این درحالی است که چالش‌های زیادی در برابر ورود کاروان‌های کمک‌رسانی به غزه وجود دارد.

از سوی دیگر سازمان عفو بین‌الملل هم در بیانیه‌ای از جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا خواست ارسال سلاح برای رژیم اسرائیل را متوقف کرده و هرچه سریعتر به جنگ ویرانگر غزه پایان دهد.

این سازمان اعلام کرد که بیش از ۳۰ هزار نفر در حمله اسرائیل به غزه و با سلاح‌های آمریکایی قتل عام شده‌اند و باید محاصره غزه که از ۱۷ سال قبل علیه این منطقه تحمیل شده پایان یابد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا