آخرین اخبارافغانستانسیاست

سه فرمانده پولیس در ۲۴ ساعت گذشته کشته شد

یک عضو مجلس ‌نمایندگان، مسئولان وزارت‌خانه‌های امور داخله و دفاع ملی را متهم به بی‎کفایتی و سهل‌انگاری کرده می‌گوید که بی‌کفایتی مسئولان باعث شده تا روزانه بیش از ۱۰۰ نیروی امنیتی در مناطق مختلف کشور کشته شود.یک عضو مجلس ‌نمایندگان، مسئولان وزارت‌خانه‌های امور داخله و دفاع ملی را متهم به بی‎کفایتی و سهل‌انگاری کرده می‌گوید که بی‌کفایتی مسئولان باعث شده تا روزانه بیش از ۱۰۰ نیروی امنیتی در مناطق مختلف کشور کشته شود.
عبدالرحیم ایوبی نماینده قندهار، در نشست عمومی امروز (شنبه ۳۰ سرطان) مجلس، وزارت‌خانه‌های دفاع ملی و امور داخله را به کشتارگاه نیروهای امنیتی تشبیه کرد و گفت که روزانه ده‌ها تابوت سربازان این وزارت‌خانه‌ها از ولایات به پایتخت انتقال می‌یابد.
آقای ایوبی اضافه کرد که گماشتن مسئولان بی‌کفایت و بی‌تجربه در راس این وزارت‌خانه‌ها باعث شده تا هر روز بیش از یک‌صد نیروی امنیتی در مناطق مختلف کشور به دست طالبان سلاخی شود.
به گفته‌ وی، اگر هیئتی از سوی مجلس به خیرخانه‌ یا به فرودگاه کابل برای بررسی برود، متوجه می‌شود که هرروز ده‌ها تابوت مربوط نیروهای امنیتی از ولایات به پایتخت انتقال می‌یابد.
او تاکید کرد که مجلس باید از رخصتی‌های تابستانی خود صرف نظر کرده و چند روز مسلسل اجندای خود را در این مورد برگزار کند.
ساعتی بعد از ارائه این سخنان، آقای ایوبی بار دیگر در جلسه استجوابیه منسوبین امنیتی گفت که از زمان ارائه سخنان قبلی تاکنون، سه فرمانده پولیس ولسوالی‌ها به دست طالبان کشته شده است.
این عضو مجلس تصریح کرد که در یک ساعت گذشته فرمانده پولیس ولسوالی‌های «شولگره» ولایت بلخ، «میانشین» و «رشیدان» والیت غزنی از سوی طالبان کشته شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا