آخرین اخبارافغانستانسیاست

فرماندهی حمایت قاطع امروز از نیکلسون به میلر واگذار می‌شود

قرار است امروز یک شنبه دوم سپتمبر فرماندهی ماموریت حمایت قاطع ناتو رسماً از جنرال جان نیکلسون به جنرال اسکات میلر واگذار شود.
نیکلسون در زمانی فرماندهی کم و بیش ۱۴ هزار سرباز امریکایی و حدود ۶۵۰۰ نظامی ناتو را به آقای میلر می‌سپارد که به گفته وی، بیش از هر وقت دیگر روزنه برای یافتن راه حل سیاسی برای جنگ در افغانستان پدید آمده است.
آقای نیکلسون به رادیوی ملی امریکا (ان پی آر) گفته است که «اکنون برای تامین صلح در افغانستان، ندای جهانی بلند شده است. جامعه مدنی، فعالان صلح، مدافعان حقوق زنان و مخالفان سیاسی همه صلح می‌خواهند. طالبان نیز به گونه‌ای به این نداها پاسخ گفته است. ما در ۱۷ سال گذشته چنین پیام‌هایی را از طالبان ندیده بودیم.»
آقای میلر ۵۷ ساله که در ایالت هاوایی زاده شده است، پس از فراغت از اکادمی نظامی «وست پاینت» امریکا در سال ۱۹۸۳ در بخش های مختلف امریکا ایفای وظیفه کرده است.
آقای میلر برخی از محرمانه ترین ماموریت های نظامیان امریکایی چون تعقیب تروریستان مظنون در جهان و فرماندهی قوای خاص به شمول دلتا فورس و تیم ششم قوای خاص بحری امریکا را رهبری کرده است.
او هنگام رهبری واحدهای دلتا فورس در عراق، به رویکرد مهاجمانه نظامی بر ضد شورشیان شهرت کسب کرد.
جنرال میلر شامل نخستین دسته نظامیان امریکایی بود که پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بر ایالات متحده به افغانستان اعزام شدند.
او در سال ۲۰۱۰ مسئولیت رهبری ماموریت آموزشی و تجهیز قوای محلی و پولیس افغانستان و از جون ۲۰۱۳ تا جون ۲۰۱۴ فرماندهی قوای خاص امریکایی مستقر در افغانستان را عهده دار بود.
افزون بر این، این جنرال امریکایی در عراق، بوسنیا، امریکای لاتین و سومالیا نیز رهبری چندین ماموریت نظامی را در کارنامه نظامی خود دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا