آخرین اخبارایرانجهانسیاست

۴۴امین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در سراسر این کشور تجلیل شد

خبرگزاری دید: مطابق گزارش رسانه‌های ایرانی، ۲۲ بهمن/دلو مصادف با ۴۴ امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در آن کشور، به صورت گسترده و با حضور سنگین مردم در تهران و دیگر شهرهای این کشور تجلیل شد.

به  نقل از ایرنا، روز شنبه ۲۲ دلو یا بهمن مصادف است با ۴۴ امین سالگرد انقلاب اسلامی ایران که همه ساله در آن کشور تجلیل می‌شود.

تصاویر منتشر شده از سوی رسانه‌های ایرانی نشان می‌دهد که صدها هزار تن از مردم این کشور در تهران و دیگر نقاط، با حضور در خیابان‌ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن اشتراک کرده و ۴۴ سالگی انقلاب شان را تجلیل کردند.

سید نظام‌الدین موسوی رییس ستاد برگزاری مراسم ۲۲ بهمن گفت: گزارش‌های متعددی که از مراجع و مناطق مختلف کشور به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد دهه فجر واصل شده، بیانگر حضور کم نظیر مردم شهرها و‌ روستاهای سراسر کشور در راهپیمایی امروز حکایت دارد و آمار مستند ارائه شده، بیانگر خلق حماسه‌ای بزرگ و ستودنی است.

رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر افزود: اگرچه با توجه به رخدادها و‌ اغتشاشات چند ماه اخیر، پیش‌بینی می‌شد که اقشار مختلف مردم برای اعلام حمایت از انقلاب و‌ نظام در برابر جنگ ترکیبی دشمن حضور قابل توجهی در راهپیمایی ۲۲بهمن امسال داشته باشند؛ اما صحنه‌های امروز مشارکت گسترده مردم، فراتر از حد انتظار و پیش‌بینی‌ها بود.

موسوی تاکید کرد: تطبیق مستندات و تصاویر راهپیمایی ۲۲بهمن امسال با مراسم مشابه سالیان گذشته، نشان می‌دهد که حماسه امروز مردم، حداقل طی ۱۰سال قبل بی‌نظیر بوده است.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت دهه فجر بیان کرد: بررسی‌های اولیه نیز حکایت از تنوع ترکیب جمعیت شرکت‌کننده در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دارد به‌گونه‌ای که جوانان و نوجوانان دهه هشتاد و دهه نودی، بخش قابل توجهی از راهپیمایان امسال را در شهرهای مختلف تشکیل می‌دادند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مردم ایران با این حضور تاریخی و معنادار حجت را تمام کردند و اکنون نوبت مسئولان است تا ضمن قدر دانستن این سرمایه گران‌سنگ اجتماعی، اقدامات درخوری برای حل مشکلات مردم بویژه در حوزه‌های معیشتی ‌‌و اقتصادی رقم بزنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا