آخرین اخباراجتماعافغانستانگزارش

۹۱ درصد آزار جنسی زنان هراتی در اماکن علمی و آموزشی صورت گرفته


کنفرانس ارایه یافته‌های رسیدگی به قضایای آزار واذیت جنسی بر زنان، امروز با حضور معاون امور اجتماعی والی هرات در آن شهر برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری دید، در این همایش روئسای ادارات دولتی، شخصیت‌های متنفذ، علمای دینی، فعالان نهادهای مدنی واصحاب رسانه اشتراک داشتند. معاون امور اجتماعی مقام ولایت هرات بر ریشه کن ساختن ومبارزه جدی با پدیده منع خشونت علیه زنان تاکید ورزید.
مونسه حسن‌زاده معاون امور اجتماعی مقام ولایت هرات ضمن سپاسگزاری از نهاد تحقیقاتی حقوق زنان واطفال، کارکردهای زنان را در پانزده سال گذشته در راستای تحقق حقوق زنان چشمگیر خواند و بیان کرد:« بانوان توانمند در این ولایت مطابق ارزش‌های اسلامی توانستند قله‌های بلند پیروزی را به منظور مبارزه و کاهش خشونت تلاش‌های همه جانبه‌ای نمایند.»
معاون امور اجتماعی، نقش کلیدی علمای کرام را جهت آشنا ساختن مردم به تعالی دینی از طریق مساجد و منابر مهم تلقی کرد.
در همین حال، ذبیح الله جواد مشاور نهاد تحقیقاتی حقوق زنان و اطفال گفت: « نود درصد از قضایای آزار واذیت جنسی بر زنان هرات در محلات عامه، هشتاد و هفت درصد محلات کار و نود و یک فیصد آنرا محلات علمی و آموزشی تشکیل می‌دهد.»
این در حالی‌ است که همواره زمزمه‌هایی از آزار واذیت دختران و زنان در محل کار و مراکز علمی و آموزشی به گوش رسیده و حتی در مواردی نیز مانع رشد و فعالیت زنان در عرصه‌های مختلف شده و همچنین ذهنیت بسیاری از خانواده‌ها را نسبت به فضاهای آموزشی، علمی و کارهای اجتماعی منفی ساخته است.
سید غفور هاشمی – خبرگزاری دید- هرات

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا