آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

ما خواستار امتیازات و مشارکت در قدرت نیستیم


حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان در گفت‌وگو با خبرگزاری «آناتولی» گفته است که حامی دولت افغانستان است، به دنبال تغییر نظام نبوده و نیز خواستار امتیازات و مشارکت در قدرت نیست.
آقای حکمتیار افزوده است: جنگ در افغانستان در آستانه به پایان‌رسیدن است، زیرا مردم از این روند خسته شده و و از جنگ و خونریزی نفرت دارند. آن‌ها درک کرده‌اند که دیگر نمی‌توان با ادامه جنگ پیشرفت کرد و به اهداف شان برسند.
وی همچنان گتفه است: از سوی دیگر، قدرت‌های جهانی که می‌پنداشتند با ایجاد جنگ در افغانستان می‌توانند به اهداف خود برسند نیز ناکام شده و درک کرده‌اند که این جنگ، پیروز نخواهد داشت و تنها راه‌حل مذاکرات افغان- افغان است.
این چهره جهادی همچنان افزوده است: برای حل بحران افغانستان تلاش می‌کنیم همه طرف‌های موثر در کشورمان را گرد هم آوریم. با بسیاری از آنها گفت‌وگو کرده‌ایم. تقریبا تمام آنها در این زمینه همفکر هستند و از گذشته خاطرات بدی دارند. آنها نمی‌خواهند که این تجربه تلخ بار دیگر تکرار شود.
او در ادامه گفته است: دشمنان اسلام، نه در حالت صلح و نه در حالت جنگ مردم افغانستان را آزاد نمی‌گذارند و رها نمی‌کنند. در هر دو حالت مردم افغان قربانی می‌دهند.
وی در اخیر مصاحبه‌اش گفته است: خطاب به کشورهای غربی می‌گویم اگر رییس‌جمهور جناب رجب طیب اردوغان را در ترکیه و جناب محمد مرسی را در مصر تحمل کردید، ما را نیز در افغانستان تحمل خواهید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا