آخرین اخبارپاکستانجهانسیاست

عمران خان و همسرش دوباره به ۱۴ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری دید: یک روز پس از محکومیت ده‌ ساله در پرونده جنایی، عمران خان و همسرش بار دیگر به ۱۴ سال حبس در پرونده اختلاس و فروش هدایای دولتی محکوم شدند

عمران خان نخست وزیر پیشین پاکستان یک روز پس از آن‌که در یکی از پرونده‌های جنایی به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود، امروز چهارشنبه (۱۱ دلو) به همراه همسرش با محکومیت حبس ۱۴ ساله روبه‌رو شد.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که نخست‌وزیر پیشین این کشور به همراه همسرش در پرونده اختلاس و فروش هدایای دولتی به تحمل ۱۴ سال حبس محکوم شدند.

صدور حکم جدید برای عمران خان و همسرش درست یک روز پس از آن صورت گرفته است که روز گذشته عمران خان و شاه محمود قریشی وزیر خارجه پیشین این کشور درست چند روز مانده به انتخابات عمومی در پرونده «سایفر» به ۱۰ سال زندان محکوم شدند.

عمران خان و همسرش بشرا بی بی مشترکاً در پرونده مربوط به فروش هدایای دولتی محکوم به حبس شده‌اند.

رأی جدید از سوی یک دادگاه مبارزه با اختلاس در اسلام‌آباد صادر شده است.

عمران خان در اپریل ۲۰۲۲ به دنبال کسب رای عدم اعتماد از سوی پارلمان پاکستان از نخست‌وزیری برکنار شد و سپس شهباز شریف‌ برادر نواز شریف جانشین او شد.

دوره نخست‌وزیری شهباز شریف نیز تا زمان استعفای او در ماه اگست ادامه یافت و هم اکنون دولت انوارالحق کاکر نخست‌وزیر موقت پاکستان تا زمان برگزاری انتخابات جدید اداره امور این کشور را برعهده دارد.

نخست‌وزیر پیشین پاکستان همچنین در ماه آگست سال ۲۰۲۳، از سوی یک دادگاه دیگر به جرم فروش هدایای دولتی به ارزش بیش از ۱۴۰ میلیون روپیه (۵۰۱ هزار دالر) که در دوران نخست‌وزیری ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ دریافت کرده بود، به تحمل سه سال حبس محکوم شده بود. این حکم بعداً به تعلیق درآمد اما خان همچنان در ارتباط با پرونده‌های دیگر در زندان محبوس ماند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا