آخرین اخبارجهانورزش

آرجانتین برای سومین بار با مسی قهرمان جهان شد

خبرگزاری دید: در دیدار نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم ملی فوتبال آرجانتین با شکست دادن فرانسه برای سومین بار به قهرمانی جهانی دست یافت.

بازیکنان آرجانتین سومین قهرمانی این کشور را در جام جهانی جشن گرفتند. آرجانتین پیش از این در سال‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶ قهرمان جام جهانی شده بود.

یاران لیونل مسی موفق شدند در ضربات پنالتی فرانسه را شکست دهند. بازی دو تیم در وقت عادی با نتیجه ۲-۲ و در پایان وقت اضافه با نتیجه ۳-۳ به پایان رسیده بود.

بازی فاینل با برتری آرجانتین در زمینه تصاحب توپ آغاز شد. لیونل مسی، کاپیتان آرجانتین توانست با گلزنی از روی نقطه پنالتی در دقیقه ۲۳ برتری هم‌تیمی‌هایش بر حریف را در نتیجه بازی بازتاب دهد.

آنخل دی ماریا، هافبک آرجانتین در دقیقه ۳۶ توانست برای دومین بار دروازه فرانسه را باز کند. به این ترتیب نیمه اول رقابت بازی فاینل جام جهانی قطر با نتیجه دو بر صفر به سود آرجانتین به پایان رسید.

در نیمه دوم کیلیان امباپه موفق شد در دقیقه ۸۰ از روی نقطه پنالتی دروازه آرجانتین را باز کند تا فرانسوی‌ها به تغییر نتیجه امیدوار شوند. کیلیان امباپه تنها یک دقیقه بعد بار دیگر دروازه آرجانتین را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

هر دو تیم در وقت عادی به تساوی ۲-۲ رضایت دادند و بازی به وقت اضافه کشیده شد. آرژانتین در نیمه اول وقت اضافه چند فرصت جدی برای گلزنی را از دست داد. لیونل مسی در نیمه دوم وقت اضافه ۱۰۸ دروازه فرانسه را برغم تلاش‌های کنده، مدافع فرانسه باز کرد تا آرجانتین بار دیگر از فرانسه پیش افتد.

با این حال کیلیان امباپه در دقیقه ۱۱۷ بار دیگر از روی نقطه پنالتی نتیجه را برای فرانسه به تساوی کشاند. در نهایت هر دو تیم به تعیین تکلیف عنوان قهرمانی در ضربات پنالتی رضایت دادند. آرجانتین در ضربات پنالتی موفق شد تا ۴ بر ۲ فرانسه را شکست دهد.

لیونل مسی در مراسم اهدای جوایز به عنوان بهترین بازیکن جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شد و کیلیان امباپه با هشت گل عنوان بهترین گلزن را کسب کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا