آخرین اخباراسلایدشوجهان

ارتش میانمار مسلمانان را به گلوله بستند/ ۹۲ کشته و هزاران فراری


گارد مرزی بنگلادش گفت که نیروهای امنیتی میانمار به سوی صدها مسلمان روهینگیا که از درگیری‌های شهر «راخین» فرار کرده‌اند، هاوان و گلوله شلیک کرده‌اند.
خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که این حمله در پست مرزی «گومدوم» رخ داده است.
گفتنی است که از جمعه گذشته که درگیری‌ها در ولایت شمالی راخین در میانمار شدت گرفته، صدها روستایی روهینگیا به سمت مرز بنگلادش گریخته‌اند.
درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان روهینگیا و نیروهای امنیتی میانمار در حوالی روستاهای مرزی جریان دارد و تاکنون ۹۲ کشته برجای گذاشته است.
راخین به کانون درگیرهای مذهبی علیه مسلمانان روهینگیا تبدیل شده است. مسلمانان روهینگیا را در میانمار مهاجران غیرقانونی قلمداد می کنند.
به دنبال درگیری های جدید در راخین، صدها روهینگیایی که از ناآرامی‌ها گریخته‌اند، در نقطه سفر مرزی بنگلادش گرفتار مانده‌اند.
منابع می‌گویند که طبق ارزیابی‌های وی نیروهای امنیتی میانمار روز شنبه بیش از ۱۰ هاوان و تعداد بسیار زیادی گلوله به سوی تپه‌هایی که مسلمانان روهینگیا قصد فرار از آنجا را دارند، شلیک کردند.
در همین حال، منظور الحسن خان، رییس پست مرزی بنگلادش نیز گفت: آن‌ها به سمت مردم که بیش‌تر آنها زنان و کودکان بودند و در تپه‌های نقطه صفر مرزی پناه گرفته بودند، شلیک کردند.
هنوز گزارشی درباره تلفات احتمالی این آتشباری‌ها منتشر نشده است.
ده‌ها هزار نفر از پناهجوی روهینگیا به بنگلادش رفته‌اند و در شرایط نامناسبی قرار دارند.
وزارت امور خارجه بنگلادش کاردار میانمار را احضار کرده و درباره احتمال آغاز موج جدید پناهجویان روهینگیا «نگرانی جدی» خود را ابراز کرد.
حمله به مسلمانان روهینگیایی واکنش‌های جهانی را نیز در پی داشته و شماری از کشورها خواستار توقف خشونت علیه مسلمانان شده است.
دانشگاه الازهر مصر کشتار وحشیانه مسلمانان «روهینگیا» در میانمار را به شدت محکوم کرد و آن را مغایر با هرگونه دین و آئین دانست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا