آخرین اخبارافغانستانسیاست

فوزیه کوفی:

از کمیسیون‌های انتخاباتی شکایت کرده‌ام/ دادستانی تاکنون جوابم را نداده است

فوزیه کوفی نماینده بدخشان در پارلمان و نامزدی که از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی در انتخابات ۲۸ میزان از لیست نامزدان حذف شد، می‌گوید که علیه کمیسیون شکایات انتخاباتی به محکمه شکایت کرده است.


فوزیه کوفی نماینده بدخشان در پارلمان و نامزدی که از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی در انتخابات ۲۸ میزان از لیست نامزدان حذف شد، می‌گوید که علیه کمیسیون شکایات انتخاباتی به محکمه شکایت کرده است.
به گزارش خبرگزاری دید، فوزیه کوفی نماینده مردم بدخشان در پارلمان طی یک کنفرانس خبری به رسانه‌ها گفت که برای تحقق عدالت، ضایع نشدن حقوق مردم که از آن نمایندگی می‌کند، اعاده حیثیت و رفع اتهامات؛ علیه عبدالعزیز آریایی رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی و سایر افراد دخیل در قضیه‌ حذف سیاسی، شکایتش را در این مورد به مراجع عدلی و قضایی از جمله اداره دادستانی کل رسماً درج کرده‌ است.
بانوکوفی تاکید کرد که ادعای کمیسیون شکایات انتخاباتی بی‌اساس بود، از همین رو من رسماٌ علیه رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی و دوتن از ولسوالان ولایت بدخشان به دادستانی کل عرض کردم.
خانم کوفی گفت: اشخاص مشخصی به پروسه‌ ملی ضربه زده‌اند که من برعلیه این افراد در مراجع عدلی و قضایی شکایت درج کرده‌ام تا تحقق عدالت و به کیفر رسیدن افراد که موجب محروم شدن شهروندان کشور از حقوق قانونی شان که حق رای است، به مبازرات قانونی و مدنی ادامه می‌دهم.
وی خاطرنشان کرد کسانی که بدون شواهد، مدار ک و اسناد معتبر ادعا کرده‌اند و ثابت نتوانسته‌اند در کنار مجازات باید خسارت وارده را جبران نمایند.
در صورتی که افراد و یا هم کمیسیون شکایات انتخاباتی که نتوانند ادعاهایشان را ثابت نمایند، ما خواستار مجدد برگزاری انتخابات در بدخشان هستیم.
موصوف علاوه کرد که چندین بار به دادستانی کل مراجعه کرده است، اما پاسخ قناعت بخش دریافت نکرده به همین اساس من مجبورشدم که وکیل مدافع بین‌المللی برای خود بگیرم تا از حقوق من دفاع نماید، و در ضمن آن فشار بالای حکومت نیز زیاد شود.
وی تاکید کرد که وکیل مدافع من این موضوع را جدی پی‌گیری می‌کند چون این موضوع برای نهاد بین‌المللی که افغانستان عضویت آنان را دارد بسیار مهم می‌باشد. ‌‎
وی در اخیرسخنان خود گفت طی چهار ماه گذشته هیچ‌گونه پاسخ واضح و روشن از سوی کمیسیون‌های انتخاباتی به ما داده نشد، بنابرین ما خودمان دست به اقدامات دادخواهانه و حق طلبانه زده‌ایم. تا رفع اتهامات، اعاده حیثیت و مجازات شدن آقای آریایی رییس کمیسیون شکایات انتخاتی و دو تن از افراد محلی که بر علیه شان شکایت درج شده به دادخواهی و اقدامات عدالت خواهانه مان ادامه می‌دهم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا