آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

اعتراض‌ها به بغلان رسید/ مردم بغلان از ایتلاف نجات حمایت می‌کنند

در پی راهپیمایی‌ها در حمایت از ایتلاف ملی برای نجات افغانستان و واکنش به دستگیری نظام‌الدین قیصاری در ولایت‌های شمالی کشور، امروز یکشنبه (۱۷ سرطان) شهروندان ولایت بغلان نیز به خیابان‌ها آمدند.در پی راهپیمایی‌ها در حمایت از ایتلاف ملی برای نجات افغانستان و واکنش به دستگیری نظام‌الدین قیصاری در ولایت‌های شمالی کشور، امروز یکشنبه (۱۷ سرطان) شهروندان ولایت بغلان نیز به خیابان‌ها آمدند.
به گزارش خبرگزاری دید، شمار زیادی از شهروندان ولایت بغلان با حمل تصاویر رهبران ایتلاف ملی نجات برای افغانستان و شعارهایی در حمایت از اعضای ایتلاف و رهایی نظام‌الدین قیصاری، دست به اعتراض زده و از حکومت خواستند تا هرچه زودتر آقای قیصاری را رها کند.
پیش از این، ایتلاف ملی برای نجات افغانستان طی اعلامیه‌ای دستگیری نظام‌الدین قیصاری را «عقده‌مندانه و تحریک‌آمیز» خوانده و از حکومت خواسته بود که هرچه زودتر وی را آزاد کند.
ایتلاف ملی برای نجات افغانستان در این اعلامیه هم‌چنان هشدار داده بود که در صورت آزاد نشدن آقای قیصاری در تمام ولایت‌های تحت نفوذ این ایتلاف دست به حرکت‌های مدنی خواهد زد.
اعتراض‌ها در حالی به ولایت بغلان رسیده است که در روزهای گذشته، مردم در ولایت‌های فاریاب، جوزجان، سرپل، بلخ و سمنگان دست به اعتراض‌های گسترده زده و حکومت را تهدید کرده‌اند که در صورت پاسخ ندادن به خواسته‌های مردم، اعتراض‌های بیشتری را سازمان‌دهی خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا