آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

اعتراض‌ها در بغداد علیه گرانی و بیکاری از سر گرفته شد

به دلیل شرایط وخیم زندگی در جنوب عراق، تظاهرات گسترده‌ای روز جمعه در عراق برگزار شد.به دلیل شرایط وخیم زندگی در جنوب عراق، تظاهرات گسترده‌ای روز جمعه در عراق برگزار شد.
معترضان از مقابله با حضور گسترده پولیس و نیروهای امنیتی اجتناب کردند.
به نقل از رسانه‌های عراقی، در سراسر ولایت‌های جنوبی و در پایتخت عراق، معترضان در میدان‌های بزرگ دولتی جمع شده و خواستار اصلاحات شدند.
معترضان در حالی که کلمه «سلمیه» یا «صلح آمیز» را شعار می‌دادند، از دولت، اصلاحات فوری در زمینه وضعیت اسفبار زندگی تقاضا دارند.
تنش‌ها در بغداد زمانی بالا گرفت که معترضان شروع به راهپیمایی از میدان آزادی به سوی پلی که منتهی به منطقه سبز می‌شد، کردند. پولیس نیز با استفاده از آب مانع معترضان شد.
در همین حال، کمیسیون عالی حقوق بشر عراق از کشته شدن پنج تن و زخمی شدن ۱۹۰ تن دیگر در جریان اعتراضات خبر داده است.
تظاهرات صلح‌آمیز در بغداد وقتی آغاز شد که تقریباً دو هفته قبل معترضان به ساختمان‌های دولتی، دفتر مرکزی حزب سیاسی و دفاتر شرکت نفت حمله کردند.
این اعتراضات ناشی از بحران آب و برق بوده است.
این کمبودی زمانی به وقوع پیوسته که درجه حرارت در فصل تابستان بی‌حد بلند رفته و کشاورزان مجبورند به دلیل خشک سالی دست از محصولات کشاورزی بردارند.
تظاهرات‌ علیه فساد و عدم خدمات‌رسانی در مناطق مختلف عراق ادامه یافته و دولت عراق تلاش می‌کند با دادن وعده‌هایی در زمینه اصلاحات، اعتراضات را کنترول کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا