آخرین اخبارجهانگزارش

افشای هویت مردی که دختران مسلمان را نجات داد


مادر مرد جوانی که برای دفاع از ‘دو دختر مسلمان’ با مهاجم درگیر و کشته شد، او را “قهرمان” نامیده است. هم‌زمان اطلاعات بیشتری از سابقه ‘نژادپرستانه’ جرمی “جوزف کریستین” برملا شده است.
به نقل از بی‌بی‌سی؛ تالیسن میردین نامکای-مشه، یکی از دو مردی بود که در نزاع با جرمی جوزف کریستین چاقو خوردند و دقایقی بعد بر اثر شدت جراحات درگذشتند.
پولیس ایالت اورگان در غرب امریکا گزارش کرده که روز جمعه(۲۶ می-پنجم جوزا) ابتدا جرمی جوزف کریستین در قطار به فریاد و فحاشی می‌پردازد و حرف‌هایی که نشان از نفرت نژادی و مذهبی داشته بر زبان می‌آورد. او از جمله به دو دختر جوان حمله می‌‎کند که شاهدان گفته‌اند یکی از آنها روسری به سر داشته است.
پس از آن چند مرد برای متوقف کردن جرمی با او درگیر می‌شوند که او با چاقو آن‌ها را مجروح می‌کند.
علاوه بر تالیسن میردین، یک مرد دیگر هم در جریان این نزاع کشته شده است؛ ریکی جان بست، ۵۳ ساله، پدر چهار فرزند و کهنه‌سرباز ارتش امریکا، یک مسافر دیگر این قطار هم مجروح شده و تحت مداوا است، اما حال او وخیم گزارش نشده است.
جرمی جوزف کریستین، ۳۵ ساله، اکنون به اتهام قتل در بازداشت به سر می‌برد.
یکی از محققان ارشد نهاد ساترن لائو سنتر، که حملات نژادپرستانه را تحت نظر دارد گفته، آقای کریستین در صفحه فیسبوک خود برخی از “باورهای افراط گرایانه و نژادپرستانه‌اش” را منتشر کرده بود.
رسانه‌های محلی هم او را یک “سفیدپوست‌پرست” که معتقد به “برتری نژادی سفیدپوست‌ها” بوده، معرفی کرده است.
در ویدیویی که از جرمی جوزف کریستین منتشر شده، او دست خود را به نشان “سلام نازی-هیتلری” بالا می‌برد.
پولیس اورگان فعلاً از انتشار سابقه کیفری آقای کریستین سر باز زده است.
در همین حال، مادر آقای نامکای-مشه، در فیسبوک نوشته:” پسر عزیز من دیروز در حالی که می‌خواست از دو دختر مسلمان جوان در برابر یک نژادپرست دفاع کند در قطار شهری پرتلند کشته شد. او در یادها به عنوان یک قهرمان که مقابل شیطان ایستاد باقی خواهد ماند.”
به گفته شاهدان، دو دختری که در این واقعه مورد تهاجم قرار گرفتند و یکی آن‌ها روسری بر سر داشته، بعد از متوقف شدن قطار و پیش از رسیدن پولیس صحنه را ترک کرده‌اند.
هر چند والدین یکی از این دو دختر ساعتی بعد به روزنامه «اورگانین» گفته که این دو دختر نوجوانند؛ بدین ترتیب، برای حفظ وضعیت روانی و آینده آنها، احتمال این‌که هویت این دو دختر علنی شود کمتر خواهد شد.
شاهدان همچنین به پولیس و رسانه‌ها گفته‌اند ضارب فریاد می‌زده “مسلمانان باید بمیرند.”

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا