آخرین اخباراجتماعافغانستان

اقبال صافی: ۳۰ سرباز در ولسوالی تاله و برفک گیرمانده‌اند

رییس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان با انتقاد از نهاد‏های امنیتی و دفاعی کشور می‌گوید که حدود ۳۰ تن از سربازان نیروهای امنیتی در ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان گیر مانده‌اند و برای نجات آن باید اقدام فوری صورت بگیرد.
به گزارش خبرگزاری دید، اقبال صافی رییس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان در نشست عمومی مجلس گفت که ۳۰ تن از سربازانی که در ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان مقاومت می‌کردند در میان جنگلات و دره‌های این ولسوالی گیر مانده‌اند.
آقای صافی از رییس جمهور غنی خواست که برای نجات این سربازان به وزارت دفاع دستور فوری دهد، وگرنه روحیه‌ تمامی نیروهای امنیتی کشور تضعیف می‌شود.
او با انتقاد تند از وزارت دفاع گفت که ولسوالی تاله و برفک از ده روز به این طرف در حالت محاصره قرار داشت و سربازان بارها درخواست حمله هوایی کرده بودند؛ ولی در نتیجه‎ « بی‌کفایتی» وزیر دفاع و رییس ستاد ارتش، حمله هوایی صورت نگرفت.
آقای صافی افزود که بر اساس معلومات سربازان از محل، در این رویداد ۸ سرباز امنیتی توسط طالبان اسیر شده‌اند؛ اما حدود ۳۰ تن از سربازان دیگر که تعداد شان زخمی نیز شده‌اند، در دره‌ها و جنگلات پناه برده‌اند.
با این همه، مقام‌های محلی تایید کرده‌اند که ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان به دست طالبان سقوط کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا