آخرین اخبارامنیت و حوادثجهانخبر های مهمسیاست

انفجار قوی و گلوله باری در پایتخت ترکیه

خبرگزاری دید: گزارش‌ها از ترکیه حاکی از انفجار قدرتمند و گلوله باری در نزدیک ساختمان پارلمان این کشور در انقره است.

وزارت داخله ترکیه از «حمله‌ای تروریستی» در پایتخت این کشور سخن گفته است.

به گفته این وزارتخانه دو مامور پولیس ترکیه در این حمله مجروح شدند. وزارت داخله ترکیه گزارش داده است که دو نفر با موتر به دنبال ورود به اداره امنیت ترکیه وابسته به وزارت داخله بودند.

بنا به اعلام وزارت داخله ترکیه یکی از «دو تروریست» در انفجار انتحاری کشته شد و ماموران تلاش نفر دوم برای آسیب زدن را «خنثی» کردند.

بنا به گزارش‌ها دومین مهاجم در درگیری با ماموران پولیس کشته شده است.

بنا به گزارش رسانه‌های ترکیه از منطقه‌ای در مرکز انقره که چند وزارتخانه و پارلمان این کشور در آن واقع است، صدای تیراندازی شنیده شده است. طبق همین گزارش‌ها تعداد زیادی از موتر‌های پولیس و امبولانس به محل اعزام شده‌اند.

میزان جراحت دو مامور پولیس ترکیه در جریان حمله روز یکشنبه «سطحی» عنوان شده است. وزیر داخله ترکیه ابراز امیدواری کرده است که حال هر دو مامور به سرعت بهبود پیدا کند. هر دو مامور به شفاخانه منتقل شده‌اند.

هنوز هیچ گزارشی درباره هویت عاملان حمله روز یکشنبه در انقره منتشر نشده است. گروه‌های کُرد، چپ افراطی و داعش سابقه انجام حملات مشابه در ترکیه را دارند.

پارلمان ترکیه قرار است روز یکشنبه فعالیت‌های خود را از سر بگیرد. رای‌گیری درباره پیوستن سویدن به ناتو در دستورکار نمایندگان خواهد بود.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا