آخرین اخبارافغانستانخبر های مهمسیاست

هشدار جنرال دوستم:

اگر به امنیت شمال توجه نشود، خود ما اقدام می‌کنیم

جنرال عبدالرشید دوستم معاون ریاست جمهوری در تازه‌ترین اظهارات، به حکومت هشدار داده که اگر به وضعیت امنیتی شمال توجه نشود، خودش اقدام خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری دید، جنرال دوستم می‌گوید که در گذشته طالبان در میمنه، جوزجان و بلخ حضور نداشتند، اما امروز تمام راه‌های ولسوالی‌ها از سوی این گروه مسدود شده‌ است.
عبدالرشید دوستم گفت:«من این گپ را به گوش رییس‌ جمهور می‌رسانم، اگر رییس‌ جمهور گوش نگرفت، این‌جا خود ما و شما تصمیم می‌گیریم.»
جنرال دوستم با انتقاد از ناامنی‌ها در شمال افغانستان می‌گوید که فرمانده قول اردوی اردوی ۲۰۹ شاهین در مزارشریف ناتوان است؛ زیرا به گفته او به علت ناتوانی این فرمانده، افسران جوان در نبردها جان می‌بازند.
اما فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین در واکنش به اظهارات آقای دوستم می‌گوید که تلاش‌های او سبب شد که از حملات هراس‌افکنان در شمال جلوگیری شود و روند سقوط پی‌هم ولسوالی‌ها متوقف گردد.
جنرال دوستم گفت:«دیروز یک سرباز نظم و امن به من زنگ زد (از منطقه مینگجیک) می‌گوید که هشت یا نه ماه شده که ما سی و پنج نفر همین‌جا مانده‌ایم. او سرباز هم از خود پدر و مادر دارد، خانه دارد، بعضی شان طفل دارند، از نه ماه در آن‌جا در حالت محاصره مانده‌اند و راه‌ شان بسته است.»

آقای دوستم می‌گوید که مقام‌های امنیتی که توانایی مدیریت را ندارند، باید محاکمه شوند.
دوستم افزود:«این‌طور آدم‌ها به جنرالی نمی‌‌ارزد. به ما صلاحیت بدهد این‌‌طور آدم‌ها را محاکمه باید بکنیم. این چگونه جنرال است که دوصد نفرش تنها در قیصار به شهادت رسید.»
این اظهارات آقای دوستم در حالی بیان می‌شود که وظیفه‌اش به عنوان معاون اول ریاست جمهور به حال تعلیق در آمده و از دو سال به این طرف در جلسات کابینه اشتراک نداشته.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا