آخرین اخبارافغانستانسیاست

برلین: برای بازگشایی سفارت در کابل برنامه‌ای نداریم

سخنگوی وزارت خارجه آلمان خبر داد که این کشور قصدی برای بازگشایی سفارت خود در پایتخت افغانستان؛ کابل ندارد.


به گزارش خبرگزاری دید، وزارت خارجه آلمان روز جمعه(۲۶سنبله) گفت که هیچ برنامه‌ای برای بازگشایی سفارت خود در افغانستان ندارد.
ماریا ادبار سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت که قطعاً طی روزهای آینده هیچ برنامه‌ای برای افتتاح هیئت دیپلماتیک در کابل نخواهیم داشت.
وی این سخنان را در واکنش به اظهارات «انس حقانی» از مقام‌های ارشد طالبان عنوان کرد که در مصاحبه با الجزیره گفته بود آلمان می‌تواند نخستین کشوری باشد که سفارت خود را بازگشایی می‌کند.
برلین در ۱۵ آگست گذشته و پس از آنکه طالبان کنترول کابل را در دست گرفت، سفارت خود در افغانستان را مسدود کرد و سفیر خود در افغانستان را به دوحه، پایتخت قطر منتقل کرد.
البته دولت آلمان همچنان ارتباط دیپلماتیک خود با طالبان را حفظ کرده‌ است. پیش از این نیز «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان گفته بود که در صورتی که شرایط سیاسی و همچنین اوضاع امنیتی اجازه دهد، آلمان می‌تواند هیئت دیپلماتیک خود در کابل را بازگشایی کند.
از زمانی که طالبان در ماه آگست قدرت را در این کشور در دست گرفته، بیش از ۵۴۰۰ نفر از جمله ۴ هزار و ۵۵۹ شهروند افغانستانی و ۵۲۲ شهروند آلمانی، توانسته‌اند از افغانستان به آلمان منتقل شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا