آخرین اخبارجهان

بریتانیا برای فارغان دانشگاه‌های برتر ویزای کار می‌دهد

خبرگزاری دید: بریتانیا روز دوشنبه از طرح جدید اعطای ویزا رونمایی کرد که هدف آن جذب جوانانی عنوان شده که دارای «پوتانسیل بالا» برای اشتغال به کار در این کشور هستند.

بریتانیا برای فارغان دانشگاه‌های برتر ویزای کار می‌دهد

به نقل از یورونیوز، این طرح مختص فارغ التحصیلان ۵۰ دانشگاه برتر است که در امریکا، اروپا، جنوب شرق آسیا و استرالیا قرار دارند.
بر پایه این طرح، دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس از این دانشگاه‌ها واجد شرایط تقاضای ویزای کار دو ساله بریتانیا هستند و فارغ‌التحصیلان دوره دکترای این دانشگاه‌ها نیز می‌توانند برای دریافت ویزای کار سه ساله بریتانیا اقدام کنند.
هر دو دسته از متقاضیان ویزای کار بریتانیا هیچ الزامی به یافتن شغل پیش از ارسال درخواست دریافت ویزای کار ندارند.
داوطلبان می‌توانند تا پنج سال پس از تاریخ فارغ‌التحصیلی خود برای استفاده از این طرح درخواست دهند.
افراد متقاضی ضمن این که حتماً باید در سطح متوسط ب۱ به زبان انگلیسی مسلط باشند، ملزم هستند هزینه‌ ۷۱۵ پوندی دریافت ویزا و مخارج ۶۲۴ پوندی بهره‌مندی از خدمات بیمه درمانی را پرداخت کنند.
البته وابستگان فرد دریافت کننده روادید هم قادر خواهند بود که او را در سفر و زندگی در بریتانیا همراهی کنند ولی هر فرد متقاضی باید از تمکن مالی هزار و ۲۷۰ پوندی به ازای یک سال برخوردار باشد.
همچنین سوابق امنیتی و جنایی داوطلبان نیز به طور جداگانه از سوی نهادهای امنیتی بریتانیا بررسی می‌شود.
این در حالی است که برتانیا متهم به جا گذاشتن همکاران محلی خود در افغانستان بوده و اخیراً نیز شماری از خبرنگاران همکار رسانه‌های بریتانیایی گفته‌اند که از این کشور شکایت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا