آخرین اخباراسلایدشوافغانستانروند صلحسیاستصلح

به رغم ادعای طالبان، تروریستان خارجی هنوز در صفوف طالبان حضور دارند

پس از رسانه‌ای شدن دستور کمیسیون نظامی گروه طالبان مبنی بر خودداری فرماندهان آن گروه از پناه دادن به جنگجویان خارجی، شورای امنیت ملی کشور می‌گوید که هنوز در میان این گروه تروریستان خارجی حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری دید، رحمت‌الله اندر سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی امروز در پیامی که به رسانه‌ها فرستاده، می‌گوید که طالبان در کنار شکستن تعهدات توافقنامۀ دوحه، نه خشونت‌ها را کاهش داده و نه روابط شان را با القاعده قطع کردند.
اندر در این پیام گفت که امسال برخلاف سال‌های گذشته، جنگ نیز در افغانستان در فصل زمستان کاهش نیافته است.
او گفت که جنگجویان خارجی به ویژه القاعده هنوز هم در صفوف طالبان در جبهات جنگ حضور دارند.
اندر افزود: «تاکنون هیچ شواهدی وجود ندارد که بیانگر علاقمندی طالبان به قطع روابط با گروه‌های تروریستی خارجی را ثابت کند، چون طالبان و القاعده مشترکات ایدئولوژیک دارند که به تقسیم‌بندی جغرافیایی کشورها نیز باور ندارند».
ایالات متحده امریکا، ۲۹ فبروری سال گذشته میلادی، توافقنامۀ صلح را با طالبان امضا کرد که قطع رابطۀ طالبان با گروه‌های تروریستی به شمول القاعده یکی از شرایط آن بود.
این در حالی است که بر اساس یک مکتوب، طالبان به جنگجویان شان دستور داده که از حضور جنگجویان خارجی در صفوف شان جلوگیری کنند.
این مکتوب در حالی منتشر می‌شود که پیش از این علاوه بر مقامات حکومت افغانستان، برخی سازمان‌ها و مقامات خارجی از ارتباط طالبان با گروه‌های تروریستی دیگر مانند القاعده خبر داده بودند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا