آخرین اخباراسلایدشوافغانستانخبر های مهمروند صلحسیاستصلح

ترکیب شورای عالی دولت به زودی اعلام می‌شود

خبرگزاری دید: ریاست‌ جمهوری می‌گوید که ترکیب و میکانیزم شورای عالی دولت به‌ زودی اعلام می‌شود. محمد امیری معاون سخنگوی رییس جمهور امروز شنبه (۱ جوزا) گفته است که شورای عالی دولت که هنوز روی نام آن توافق نهایی صورت نگرفته است، بین ۱۵ الی ۲۵ نفر عضو خواهد داشت.


امیری افزوده که فهرست اعضای شورا هنوز نهایی نشده، اما رییس ‌جمهور با دو معاونش، رییسان مجلس نمایندگان و مجلس سنا، اشخاص متنفذ سیاسی و ملی از جریان‌های مختلف سیاسی در ترکیب این شورا حضور خواهند داشت.
به ‌گفته‌ امیری، در حال حاضر روی عضویت چهار زن در این شورا توافق صورت گرفته و تلاش می‌شود که میزان حضور زنان بیش از این افزایش یابد.
معاون سخنگوی ریاست ‌جمهوری افزوده است که همزمان با ایجاد شورای عالی دولت، یک شورای دیگر در سطح تخنیکی با عضویت بین ۵۰ الی ۶۰ نفر از اقشار مختلف جامعه از جمله زنان، روحانیون، فرهنگیان و اعضای جامعه مدنی ایجاد می‌شود.
آقای امیری علاوه کرده است که این دو شورا از نزدیک با هم کار خواهند کرد. او تأکید کرده است که این دو شورا در ارگان‌های دولتی دخالت نمی‌کند و هیچ تضادی هم با شورای عالی مصالحه‌ ملی ندارد.
در همین حال، گفته شده که قرار است شورای عالی دولت در روز دوشنبه هفته‌ جاری به ‌صورت رسمی اعلام شود، اما احتمال تأخیر در اعلام این شورا به‌ دلیل این که شماری از رهبران سیاسی در مورد تعداد اعضای شورا تفاوت دیدگاه دارند، وجود دارد.
هدف از ایجاد این شورا تقویت اجماع سیاسی و مشوره دهی به حکومت برای تصمیم‌گیری در مورد مسایل کلان ملی گفته شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا