آخرین اخبارافغانستانایرانجهان

تصویب دستورالعمل ارائه خدمات بانکی به مهاجران در ایران

خبرگزاری دید: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و دبیر شورای عالی پیشگیری و مقابله با جرایم پولشویی و تامین مالی تروریزم ایران از تصویب دستورالعمل نحوه ارایه خدمات بانکی به مهاجران در بانک‌ها‌ موسسات مالی و اعتباری این کشور خبر داد.


به نقل از فارس، در سی‌ودومین جلسه شورای عالی پیشگیری و مقابله با جرایم پولشویی و تامین مالی تروریزم که به ریاست وزیر امور اقتصاد و دارایی ايران تشکیل گردید، دستورالعمل نحوه ارایه خدمات بانکی به مهاجران در بانک‌ها‌ موسسات مالی و اعتباری تصویب شد.
هادی خانی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و دبیر شورای عالی پیشگیری و مقابله با جرایم پولشویی و تامین مالی تروریزم ایران گفت: برابر این دستورالعمل که در اجرای ماده ۷۳ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ قانونی مبارزه با پولشویی تدوین و ابلاغ شده است، فروش ارز ملی هر کشور به اتباع همان کشور در سقف تعیین شده سالانه توسط بانک مرکزی مجاز است.
رییس مرکز اطلاعات مالی در ادامه افزود: بر اساس این دستورالعمل، اشخاص خارجی متناسب با مدارک هویتی ‌و مجوزهای اقامتی در سه گروه دسته بندی شده‌اند و تمامی بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری تکلیف دارند برابر مواد مصوب در دستورالعمل مورد اشاره و بعد از اعتبارسنجی شماره اختصاصی اشخاص خارجی از پایگاه اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی‌ و حقوقی خارجی ایران که برابر ماده ۲۱ آیین نامه اجرایی ماده ۱۴ قانون مبارزه با پولشویی در وزارت اطلاعات ایران ایجاد می‌گردد، نسبت به ارایه خدمات به اتباع اقدام نمایند.
به گفته دبیر شورای عالی پیشگیری و مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریزم ایران، در دستورالعمل نحوه ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی، مقرر گردید هیئتی مرکب از نمایندگان قوه قضاییه، بانک مرکزی، وزارت اطلاعات، وزارت داخله، وزارت خارجه و پولیس امنیت اقتصادی فراجا و مرکز اطلاعات مالی با مسئولین وزارت اطلاعات، نظارت بر حسن اجرای دستور العمل و هرگونه تصمیم‌گیری لازم در خصوص موضوعات جدید، تدوین شاخص‌های پایش حساب‌های سپرده اشخاص خارجی و سایر الزامات را بر عهده بگیرد.
خانی ابراز امیدواری نمود با تصویب و ابلاغ این دستورالعمل شاهد نظم بهتری در ارایه خدمات بانکی به مهاجران و به تبع آن کاهش آسیب‌های موجود در کیفیت، سلامت و کمیت ارایه خدمات به اتباع باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا