آخرین اخبارورزش

تمدید با مسی؛ اولین گام خانه‌تکانی به سبک بارسلونا

به نظر نمی‌رسد تنها با تمدید قرارداد لیونل مسی، فصل باشکوهی در انتظار بارسا و هواداران باشد.

قطعا خبر تمدید قرارداد لیونل مسی، برای هواداران بارسا بهترین خبر ممکن است. روز گذشته چهارشنبه (۱۴ سرطان) باشگاه بارسلونا اعلام کرد که توافقات با این فوق ستاره ارجنتاینی انجام شده و بعد از بازگشت لئو از ماه عسل، پروسه تمدید قرارداد او روی کاغذ هم نهایی خواهد شد.

اما حالا بارسا باید به این ستاره تضمین بدهد که سال‌های آخر حضور او در مستطیل سبز توام با ناکامی نخواهد بود.

با این قرارداد، مسی تا سال ۲۰۲۱ در نوکمپ باقی خواهد ماند و از ابتدای فصل جدید و بعد از مدت‌ها انتظار، شاهد رونمایی از بلوگرانای تحت فرماندهی والورده، خواهیم شد.

به نقل از ورزش سه، ارنستو والورده، در روز معرفی خود در مورد مسی گفت:« سرمربی مسی بودن تجربه‌ی منحصر به فرد است زیرا او بهترین بازیکنی است که من تا به حال در دنیای فوتبال دیده‌ام و به نظر من حتی زمانی که شما فکر می‌کنید، دیگر مسی به نقطه اوج دوران حرفه‌ی خود رسیده است. او دوباره با رونمایی از یک هنرنمایی جدید شما را شگفت‌زده می‌کند».

همچنین پپ گواردیولا، سرمربی سابق مسی و بارسا چند روز پیش در خصوص او گفت: “در دوران حضور لوییس انریکه، روی نیمکت بارسا، هنگامی که این تیم در مرز آمادگی قرار داشت، تقریبا غیر قابل شکست بود. با حضور مسی، آنها فوتبال فوق‌العاده‌ی را ارایه می‌دادند و از نظر من او بهترین بازیکن همه ادوار دنیای فوتبال است.”

فصل گذشته، بارسا در برخی از موارد مانند پیروزی خاطره انگیز در برنابئو برابر رئال مادرید، با جشن پیراهن مسی یا بازگشت تاریخی مقابل پاری سن ژرمن، در اوج قرار داشت.

اما به هر حال تصمیم‌گیری‌های غلط هیئت مدیره و به خدمت گرفتن بازیکنان پایین‌تر از سطح مورد نظر باعث سلطه کهکشانی‌ها بر لالیگا و لیگ قهرمانان شده است.

پس حالا که پروسه تمدید قرارداد مسی به اتمام رسید، نوبت انجام مراحل بعدی بازسازی بارسلونا فرا رسیده است. به استثنای اومتیتی، خریدهای فصل گذشته بارسا از جمله گومس، دنیس سوارز، آلکاسر و دینه کمکی به پیشرفت بارسا نکردند و هنوز جانشین مناسبی برای دنی آلوس، در ترکیب دیده نمی‌شود.

از زمان جدایی ژاوی، در سال ۲۰۱۵، هنوز هافبکی در سطح او در ترکیب بارسلونا حضور نداشته و اینیستا، نیز کم کم به اواخر دوران باشکوه خود رسیده است.

پس ترکیب بلوگرانا، به بازسازی و احیای دوباره نیاز دارد و برای تیمی که با درخشش مسی در اوج خواهد بود، نیاز به تزریق خون جدید به شدت حس می‌شود.

اما در حال حاضر و علیرغم تمایل وراتی و بیرین، برای پیوستن به بارسا، پیشرفتی در روند مذاکرات با آنها دیده نمی‌شود و برای ستاره جوانی چون دنی سبایوس، نیز آینده‌ی چون ایسکو و آسنسیو، پیش بینی شده است.

همچنین ستاره‌ی مانند یوردی امبولا، نیز از «لاماسیا» راهی موناکو شد و مشکلات مالیاتی نیمار از سال ۲۰۱۳ هنوز لاینحل به قوت خود باقی مانده است.

پس اگرچه تمدید قرارداد لیونل مسی، بهترین خبر ممکن برای هواداران بارسا بوده است، اما برای لذت بردن از آخرین سال‌های حضور این فوق ستاره ارجنتاینی در نوکمپ، ترکیب بارسا نیاز به یک خانه تکانی عمیق دارد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا