آخرین اخباراسلایدشوسیاستمنطقه

خان: طا-لبان بهترین گزینه مبارزه با داعش است

خبرگزاری دید: عمران خان نخست‌وزیر پاکستان می‌گوید که طا-لبان تنها و بهترین گزینه مبارزه با داعش هستند و می‌توانند شر این گروه تروریستی را کم کنند.


نخست‌وزیر پاکستان روز دوشنبه(۱۹میزان) در سخنانی، طا-لبان را تنها و بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر داعش اعلام کرد.
وی افزود: صلح و ثبات در افغانستان برای تمام منطقه ضروری است چرا که این کشور مهم‌ترین مسیر تجاری برای همسایگان بوده و کشورهای آسیای مرکزی می توانند از طریق افغانستان به پاکستان دسترسی داشته باشند.
خان تصریح کرد: ما همسایه افغانستان هستیم و وضعیت آنجا بر ما نیز تأثیر می‌گذارد. ما از هیچ کس حمایت نکرده و تنها در مورد صلح صحبت می‌کنیم.
نخست وزیر پاکستان در ادامه با اشاره به اینکه مردم در افغانستان با مشکلات مختلفی روبرو هستند، افزود: خروج نیروهای امریکایی ترس از وقوع بحران انسانی در افغانستان را افزایش داده است.
به گفته وی، دولت موقت طا-لبان در افغانستان تلاش می کند اوضاع را سر و سامان دهد و برای غلبه بر همه‌گیری کرونا نیز باید اقدامات موثری انجام دهد.
عمران‌خان در ادامه با تأکید بر اینکه یک دولت قوی در افغانستان می‌تواند با سازمان های تروریستی مقابله کند، طا-لبان را تنها و بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر داعش دانست.
وی افزود: طا-لبان پس از ۲۰ سال حکومت را در دست گرفته اند. آنان تحصیل زنان را نفی نکرده اما در مورد تحقق آن به شیوه‌های شرعی اشاره کرده‌اند. طالبان به وضوح اعلام کرده تحصیل، حقوق زنان و سایر مسائل را حل خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا