آخرین اخبارافغانستانروند صلحسیاست

حزب رفاه ملی در پیوند به حادثه کوثر دانش:

خواهان برگشت هیئت مذاکره کننده دولت ازدوحه هستیم/ طالبان در پوشش داعش جنایت می‌کنند

حزب رفاه ملی افغانستان با نشر بیانیه‌ای در پیوند به حمله خونین بر مرکز آموزشی کوثر دانش، خواستار توقف گفت‌وگوهای صلح شده و تاکید نموده که طالبان در پوشش داعش دست به جنایات هولناک می‌زند و این گروه هیچ گاه صلح نخوهد کرد.
به گزارش خبرگزاری دید، حزب رفاه ملی افغانستان در بیانیه‌ای در پیوند به حمله خونین انتحاری بر آموزشگاه کوثر دانش، از رییس جمهور غنی خواسته است که گفت‌وگوهای صلح را با طالبان متوقف کند و هیئت مذاکرات را به کابل بخواند.

در بخشی از بیانیه این حزب آمده که طالبان پاسخگوی صلحی که مردم و دولت افغانستان می‌خواهند نیستند و این گروه در پوشش گروه داعش دست به کشتار و جنایت و ترور می‌زند.
متن کامل بیانیه:

بیانیه حزب رفاه ملی افغانستان در رابطه با حمله تروریستی به مرکز آموزشی کوثر دانش در غرب کابل
متن بیانیه حزب رفاه ملی افغانستان در رابطه به حمله تروریستی ۳ عقرب ۱۳۹۹ به مرکز آموزشی کوثر دانش در غرب کابل به شرح ذیل می‌باشد.
بسم الله الرحمن الرحیم
لشکر ظلم و جهل فاجعۀ دیگری در غرب کابل به بار آورد و با کشتار و قتل عام فرزندان پاک و آینده‌سازان کشور سبوعیت و درنده‌خویی خود را ثابت و به نمایش گذاشت، این بار جوانان و نوجوانانی را که به دنبال علم و دانش بودند به خاک و خون کشیدند، در کجای آموزه‌های پیامبر رحمت نبی مکرم اسلام چنین جنایت هولناک جا دارد، در کدام قاموس بلند انسانیت چنین خون آشامی رقم خورده است؟ که در امارت خود خوانده اسلامی طالبان رقم می‌خورد؛ بدعت‌گزاران وهابی صفت طالبان که در پوشش داعش دست به هر جنایت هولناک و غیرانسانی می‌زنند بدانند که دست انتقام الهی از آستین ملت مسلمان افغانستان بیرون خواهد شد و شما تفاله‌های استکبار جهانی را به زباله‌دان تاریخ خواهد سپرد.
حزب رفاه ملی افغانستان جنایت تروریستی طالبان رادیکال که در پوشش گروه تکفیری داعش فعالیت دارند را به شدت محکوم نموده و آن را تقبیح و نکوهش می‌نماید و اعلام می‌دارد شهادت نوجوانان دانش آموز بی‌گناه اراده‌ ما را مصمم‌تر از گذشته در مبارزه با تروریست‌ها نموده و تا محو ظلم و تبعیض و جنایت از پای نخواهیم نشست، حزب رفاه ملی افغانستان همراه با مردم غیور، شجاع و عزت‌مند افغانستان انتقام خون‌های به ناحق ریخته شده این عزیزان و سایر شهدای کشور را از مزدوران استکبار جهانی و گروه‌های تروریستی خواهند گرفت.
حزب رفاه ملی افغانستان از رییس جمهور محترم اسلامی افغانستان جناب آقای داکتر محمد اشرف غنی می‌خواهد مردم مظلوم خویش را در این شرایط سخت دریابد و به پروسه صلح با طالبان توجه نکند، صلحی که دولت و مردم افغانستان می‌خواهد طالبان پاسخگوی آن نخواهد بود جزء اتلاف وقت و حرافی و بازی با کلمات، طالبان ایده‌ای برای صلح ندارند، لذا خواهان عزیمت هیئت صلح افغانستان از دوحه قطر به کابل هستیم.
جواب طالبان را قوای مسلح و اردوی غیرتمند افغانستان در سنگرهای دفاع باید بدهند نه در پشت میز مذاکره، طالبان به دستور خارجی‌ها کار می‌کنند اراده‌ای برای صلح ندارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا