آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

هشدار چین به امریکا:

در امور داخلی ما دخالت نکنید

سخنگوی وزارت خارجه چین تصویب لایحه «ورود برابر به تبت» را در کنگره امریکا، محکوم کرد و آن را مداخله در امور داخلی چین و مخالف اصول روابط بین‌المللی خواند.


سخنگوی وزارت خارجه چین تصویب لایحه «ورود برابر به تبت» را در کنگره امریکا، محکوم کرد و آن را مداخله در امور داخلی چین و مخالف اصول روابط بین‌المللی خواند.
به نقل شینهوا، «لو کانگ» امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به تصویب لایحه «ورود برابر به تبت» در کنگره امریکا، گفت این اقدام متکی بر چشم پوشی از وقایع عینی موجود و مداخله در امور داخلی چین و مغایر اصول روابط بین‌المللی است.
او گفت: چین قاطعانه با آن مخالفت می‌کند و با جدیت خواستار برقراری گفت‌وگو با امریکا در این باره است.
سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: امور مربوط به تبت از امور داخلی چین است و مداخله دیگر کشورها در آن برای چین پذیرفتنی نیست.
وی با اشاره به این که اتباع خارجی با انجام تشریفات لازم می‌توانند وارد تبت شوند تاکید کرد هر سال تعداد زیادی چینی و شهروند خارجی برای دیدار، گردشگری و تجارت وارد تبت می‌شوند.
لوکانگ تصریح کرد: از سال ۲۰۱۵ به این سو نزدیک به ۴۰ هزار امریکایی از جمله نمایندگان و رهبران سنا و مجلس نمایندگان به تبت سفر کرده‌اند.
سخنگوی وزارت خارجه چین انتقاد از پکن به عنوان موضوع لایحه جدید کنگره امریکا را کاملاً بی‌پایه دانست و تاکید کرد دولت و مردم چین آن را نمی‌پذیرند.
لو کانگ تاکید کرد چین از دولت امریکا می‌خواهد از امضاء این لایحه و تبدیل آن به قانون پرهیز کند تا به همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مهم زیانی وارد نشود.
تبت یک ناحیه جغرافیایی در غرب چین است که در قدیم کشوری مستقل بود، ناحیهٔ تبت از سال ۵۱ – ۱۹۵۰ به کشور چین ضمیمه شده ‌است.
پایتخت سنتی تبت، شهر لهاسا است که با ۵۶۰ هزار نفر جمعیت اکنون مرکز منطقه خودمختار تبت در چین است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا