آخرین اخبارجهانسیاست

در مورد حقابه هیرمند کوتاه نمی‌آییم/ در نشست دوحه اشتراک می‌کنیم

خبرگزاری دید: ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران در یک نشست خبری در باره حقابه این کشور از رود هیرمند گفته که در این باره کوتاه نخواهند آمد. او همچنان تصریح کرده که کشورش در نشست دوحه در باره افغانستان اشتراک خواهد کرد.

به نقل از فارس، کنعانی امروز دوشنبه (۱۱ ثور) در یک نشست خبری گفته است که موضوع حق‌آبه‌ ‌ایران از رودخانه‌های مشترک به‌ طور عام مورد توجه و اهتمام دولت و دستگاه‌ دیپلماسی دولت ایران است.

کنعانی افزوده است: «بحث افغانستان و تحقق حق‌آبه‌ ملت ایران از رودخانه هیرمند به‌طور جدی جزء موضوعات ثابت گفت‌وگوهای ما با طرف‌های افغانستانی است».

او علاوه کرده است که طرف افغانستانی در روند مذاکرات به اصل حق‌آبه‌ ایران اعتراف دارد و در این زمینه «آنان دلایل و معذوراتی را مطرح کرده‌اند».

کنعانی علاوه کرده است که طرف‌های افغانستانی بعضی از نکات فنی را به‌عنوان مانع مطرح می‌کند و با توجه به این، ایران آماده است که برای رفع مشکلات اقدام لازم را انجام بدهد.

در همین حال او گفت: ما در چارچوب تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به ملت افغانستان، همواره اعلام کردیم که علاوه بر نشست دوجانبه در نشست‌های فرامنطقه‌ای برای بازگرداندن آرامش به این کشور همواره فعال خواهیم بود.

به باور سخنگوی وزارت خارجه ایران: نشست دوحه هم مهم است و اولین گردهمایی سیاسی در این شکل و در این سطح به میزبانی سازمان ملل است. طبیعتاً ایران در این نشست هم حضور جدی خواهد داشت و دیدگاه های خودش را درباره مسائل افغانستان بیان خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا