آخرین اخبارپاکستانجهانخبر های مهمسیاست

دیدار ترامپ و خان/ قدردانی ترامپ از کمک پاکستان در روند صلح افغانستان

رییس جمهور امریکا دونالد ترامپ در دیدار با عمران خان نخست‌وزیر پاکستان از کمک‌های بسیار پاکستان در روند صلح افغانستان با امریکا قدردانی کرده است.

رییس جمهور امریکا دونالد ترامپ در دیدار با عمران خان نخست‌وزیر پاکستان از کمک‌های بسیار پاکستان در روند صلح افغانستان با امریکا قدردانی کرده است.
به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ رییس‌ جمهور ایالات متحده روز دوشنبه ۲۲ جولای به هنگام استقبال از عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در کاخ سفید گفت که اسلام‌آباد امریکا را در مسئله افغانستان «بسیار کمک کرده است.»
رییس‌ جمهور امریکا در این دیدار گفت: «فکر نمی‌کنم که پاکستان پیش از این به ایالات متحده احترام می‌گذاشت. حالا آن‌ها بسیار به ما کمک می‌کنند…فکر می‌کنم که پاکستان کار زیادی می‌تواند انجام دهد».
آقای ترامپ در جریان این ملاقات گفت که امریکا با پاکستان برای یافتن راهی برای پایان دادن به جنگ ۱۸ ساله در افغانستان در حال کار است.
عمران خان نیز در این جلسه گفت که تنها یک راه حل برای افغانستان وجود دارد و آن قرارداد صلح با طالبان است. قراردادی که به گفته وی اکنون بیش از همه زمان «در دسترس» است.
دونالد ترامپ در جستجوی خاتمه دادن به کار نظامیان امریکایی در افغانستان است و همکاری پاکستان را برای پایان جنگ در افغانستان ضروری می‌بیند. با این حال حضور شبه‌نظامیان تندرو در خاک پاکستان از مواردی بوده است که تنش را در روابط اسلام‌آباد- واشنگتن سبب شده است.
آقای ترامپ در سال ۲۰۱۷ و در زمان تبیین استراتژی جدید ایالات متحده در افغانستان، با انتقاد شدید از اسلام‌آباد، پاکستان را مامن اعضای طالبان معرفی کرد .یک سال بعد رییس ‌جمهور امریکا دستور داد کمک ۳۰۰ میلیون دلاری به پاکستان به دلیل آنچه ناکامی اسلام‌آباد در برخورد قاطعانه با گروه‌های شبه‌نظامی و ستیزه‌جویان می‌خواند، قطع شود.
در این دیدار همچنین دونالد ترامپ ابراز آمادگی کرد که بر سر حل مسئله کشمیر میان هند و پاکستان میانجیگری کند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا