آخرین اخبارجهانفرهنگ و دانش

سمفونی دهم بتهوون به کمک هوش مصنوعی تکمیل می‌شود

گروهی از موسیقی شناسان و برنامه ریزان کمپیوتری تلاش می‌کنند تا با استفاده از هوش مصنوعی سمفونی دهم «لودویگ فان بتهوون» آهنگساز آلمانی را تکمیل کنند.

گروهی از موسیقی شناسان و برنامه ریزان کمپیوتری تلاش می‌کنند تا با استفاده از هوش مصنوعی سمفونی دهم «لودویگ فان بتهوون» آهنگساز آلمانی را تکمیل کنند.
به نقل از یورونیوز، لودویگ فان بتهوون هنگام مرگ در سال ۱۸۲۷ تنها چند نُوت از سمفونی شماره ۱۰ را در دفترچه نوت‌های موسیقی خود نوشته بود.
از طرح تکمیل سمفونی دهم لودویگ فان بتهوون به عنوان یکی از بلندپروازانه ترین طرح ها در زمینه استفاده از هوش مصنوعی یاد شده است.
قرار است نسخه تکمیل شده این سمفونی سال آینده در شهر بُن زادگاه لودویگ فان بتهوون توسط یک ارکستر سمفونی اجرا شود. طرح تکمیل و اجرای سمفونی شماره ۱۰ لودویگ فان بتهوون از جمله رویدادهایی است که به مناسبت ۲۵۰ امین سالگرد تولد این آهنگ ساز مشهور برگزار می‌شود.
برنامه‌های مختلفی برای گرامی‌داشت یاد لودویگ فان بتهوون در ماه دسمبر سال ۲۰۲۰ همزمان با ۲۵۰ اُمین سالگرد تولد او پیش‌بینی شده است.
نامه‌های به جا مانده از آخرین سال‌های حیات لودویگ فان بتهوون نشان می‌دهد که این آهنگ ساز آلمانی در حال کار بر روی سمفونی دهم خود بوده است.
بسیاری معتقدند سمفونی شماره ۹ لودویگ فان بتهوون که در زمان خود انقلابی در آهنگسازی محسوب می‌شد بهترین اثر این آهنگساز است.
طرح تکمیل سمفونی دهم لودویگ فان بتهوون با حمایت مالی دویچه تلکام، شرکت مخابراتی آلمانی اجرا خواهد شد. ماتیاس رودر مدیر انستیتوت کارایان در شهر سالزبورگ مدیریت طرح تکمیل سمفونی شماره ۱۰ لودویگ فان بتهوون را برعهده دارد.
قرار است در طرح تکمیل این سمفونی نیمه کاره علاوه بر نوت‌های به جا مانده از لودویگ فان بتهوون از دیگر آثار او و همچنین قطعات آهنگسازانی که الهام بخش وی بودند استفاده شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا