آخرین اخباراجتماعاسلایدشوافغانستان

شخصاً عریضه کردم تا مولوی انصاری مورد پیگرد قرار بگیرد

وزیر سرحدات و قبایل کشور از دادستانی کل می‌خواهد تا مجیب‌الرحمان انصاری را به خاطر اظهارات تندش علیه نیروهای امنیتی و دفاعی کشور مورد پیگیرد عدلی و قضایی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دید، محب‌الله صمیم وزیر امور سرحدات و قبایل، اظهارات اخیر مولوی مجیب‌الرحمان انصاری خطیب مسجد جامع گازرگاه هرات را که کار کردن را در نظام افغانستان گناه کبیره دانسته است، سوء استفاده از آزادی بیان و تلاش برای برهم زدن امنیت کشور عنوان کرد.
او با تأکید بر آن که به عنوان یک مامور دولت، به کارکردن در این نظام افتخار می‌کند، افزود که شخصاً به دادستانی کل جمهوری اسلامی افغانستان عریضه داده است تا آقای انصاری تحت تعقیب عدلی قرار داده شود.
آقای صمیم که روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت در واکنش به اظهارات مولوی انصاری گفت: « اظهارات مولوی انصاری می‌تواند زندگی مامورین نظام را با خطر روبه رو سازد و راه را برای تجاوز به حقوق بشری و اسلامی مردم نیز هموار کند».
وزیر امور سرحدات و قبایل، مولوی مجیب‌الرحمان انصاری را یک ملای افراطی با سابقه افراطی‌گری دانست و گفت شواهد نشان می‌دهد که آن صحبت‌ها از خود انصاری نه بلکه از جاهای دیگر به وی دیکته شده است و او ماموریت یافته است که امنیت کشور را با تعبیرهای افراطی و بیانات نادرست از دین، لطمه بزند.
آقای صمیم، اظهارات انصاری را دشمنی با نظام، مردم، معارف و به ویژه دشمنی با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور دانست و گفت که این نیروها همه روزه به هدف دفاع و حفاظت از جان، مال و ناموس مردم افغانستان، در سنگرها قربانی می‌دهند.
مولوی محمد اسماعیل روحانی نیز در این کنفرانس خبری، اظهارات مولوی مجیب‌الرحمان انصاری را در مورد مردم و نظام افغانستان، اظهارات بی جا و فتوای جاهلانه دانست و افزود که آن اظهارات هیچ اصل و مجوز شرعی ندارد.
او تصریح کرد که افغانستان دارای نظام، حاکمیت ملی و نیروهای امنیتی است که این نیروها از تمام ملت نمایندگی می‌کنند و در خدمت نظام و مردم قرار دارند.
روحانی افزود که وظیفه نیروهای امنیتی و مکلفیت آنان روشن است و آن دفاع از ارزش‌های دینی، حفاظت از حریم افغانستان، هویت و حقوق مردم می‌باشد.
او تأکید کرد، راهی را که مولوی انصاری در پیش گرفته است، راه دشمنان مردم افغانستان و استخبارات مغرض بیگانه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا