آخرین اخبارافغانستانامنیت و حوادثسیاست

اندرابی:

طالبان برای ادامه جنگ با استخبارات بیرونی تعامل دارند

سرپرست وزارت داخله طالبان را در تعامل با استخبارات بیرونی و چتری برای گسترش و ظهور شبه‌های مختلف تروریستی بین‌المللی دانست.

سرپرست وزارت داخله طالبان را در تعامل با استخبارات بیرونی و چتری برای گسترش و ظهور شبه‌های مختلف تروریستی بین‌المللی دانست.
به گزارش خبرگزاری دید، مسعود اندرابی در برنامه «چالش‌ها و فرصت‌های اصلاحات پایدار در وزارت امور داخله» در انستیتوت مطالعات استراتژیک افغانستان، امروز پنجشنبه(۱۷دلو) در مورد عقیدتی بودن یا اقتصادی بودن جنگ طالبان گفت: طالبان متشکل از شبکه‌های مختلف می‌باشند، طالبان چتر انکشاف و ظهور تروریسم بین‌المللی می‌باشند، طالبان با استخبارات‌ بیرونی برای پیشبرد جنگ نیابتی در تعامل هستند.
او افزود، آتش‌بس می‌تواند زمینه‌های ‌ صلح را در‌ کشور نهادینه کند.
سرپرست وزارت داخله خاطرنشان کرد: «بحث دوم محاسبه مهمات پولیس است. ما امسال بیشتر جنگ کردیم نسبت به سال‌های گذشته؛ اما تا ۲۱ میلیون مهمات کمتر مصرف شد».
اندرابی ادامه داد که در دو سال گذشته بحث رهبری، چگونگی رهبری در طبقات میانه و بالا، فساد و حساب‌دهی، کادر و تعلیمات و موجودیت پولیس در پاسگاه‌های افغانستان، رسیدگی به امور لوجستیکی و تامیناتی آسیب شناسی شده و استراتژی رفع آسیب‌ها مد نظر قرار گرفته است.

او جدید شدن قانون امور ذاتی افسران، غیرسیاسی کردن در رده‌های بالای پولیس و غیرنظامی‌سازی بعضی از بخش‌های تخصصی از جمله ‌گام‌های وزارت داخله برای رفع چالش‌های موجود خوانده و تاکید کرد که وزارت داخله کوشش کرده برای زدودن فساد، با ایجاد یک نهاد امنیت داخلی، بر فساد موجود فایق آید.
اندرابی افزود که اول قرار نبود پولیس در میدان جنگ حضور داشته باشد، ولی با بیشتر شدن جنگ پولیس وارد جنگ شد. در این اواخر، به ‌ویژه چهار سال گذشته، تلاش صورت گرفته پولیس دوباره از جنگ فاصله بگیرد و به تامین امنیت بپردازد.
اندرابی: نیروهای امنیتی توانایی دفاع از افغانستان دارند و با وجود این که در یک سال گذشته فضای سیاسی برای طالبان فراهم بود، طالبان حملاتی انجام دادند که نه تنها فتحی نکردند، بلکه نقاط تحت کنترل خود را از دست دادند.
اندرابی در حالی از ایجاد اصلاحات در نیروهای پولیس سخن می‌گوید که امروز سخنگوی این وزارت از بازداشت یک شبکه قاچاقبران مواد مخدر که همه مقامات ارشد مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل بودند، خبر داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا